• Futbol Turnuvası Düzenliyor
  Futbol Turnuvası Düzenliyor
 • Bir Puan Bizi Rahatlatmadı..!
  Bir Puan Bizi Rahatlatmadı..!
 • Yeni Malatyaspor: 0 – Galatasaray: 0
  Yeni Malatyaspor: 0 – Galatasaray: 0
 • Amatörler ‘den Birlik Mesajı         
  Amatörler ‘den Birlik Mesajı         
 • Orduzu Sentetik Çim Sahası düzenlenen törenle hizmete girdi
  Orduzu Sentetik Çim Sahası düzenlenen törenle hizmete girdi
 • Adem Büyük Gezindi, Kaplanlar yine mağlup oldu..!
  Adem Büyük Gezindi, Kaplanlar yine mağlup oldu..!
 • Cüneyt Çakır – Yeni Malatyaspor 1-0
  Cüneyt Çakır – Yeni Malatyaspor 1-0
 • İyi Skor Kötü Oyun    
  İyi Skor Kötü Oyun    
 • Birileri Artık Dur Desin…!
  Birileri Artık Dur Desin…!
 • Bal Ligi Start Verdi
  Bal Ligi Start Verdi
Malatya Altın Haber
8.Helal Expo Fuarında Malatya Tanıtım Standı Yoğun İlgi Gördü
8.Helal Expo Fuarında Malatya Tanıtım Standı Yoğun İlgi Gördü

Spread the lovemoreİstanbul Kongre Merkezinde...

Futbol Turnuvası Düzenliyor
Futbol Turnuvası Düzenliyor

Spread the lovemoreMASKİ, BİRİMLER ARASI...

Bir Puan Bizi Rahatlatmadı..!
Bir Puan Bizi Rahatlatmadı..!

Spread the lovemoreYazar: Said Yalçın/...

Bir Puan Bizi Rahatlatmadı..!
Bir Puan Bizi Rahatlatmadı..!

Spread the lovemoreYazar: Said Yalçın/...

Yeni Malatyaspor: 0 – Galatasaray: 0
Yeni Malatyaspor: 0 – Galatasaray: 0

Spread the lovemoreYeni Malatyaspor Spor...

İyi Parti’den Gövde Gösterisi…
İyi Parti’den Gövde Gösterisi…

Spread the lovemore3 Genel Başkan...

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı:
AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı:

Spread the lovemore“Türkiye’yi kaosa sürüklemeye...

CHP’den Büyük Coşku
CHP’den Büyük Coşku

Spread the lovemoreİl Merkezinin açılışı...

Oruç ile İlgili bilgiler
Oruç ile İlgili bilgiler

Kuymetli okurlarım bu yazımızda da...

İftira Ne Demektir
İftira Ne Demektir

İftira, suçsuz bir insanı hata...

Sahur ve Seher vaktinin önemi
Sahur ve Seher vaktinin önemi

Değerli okurlarım bu yazımızda birkaç...

Kadir Gecesi
Kadir Gecesi

Kıymetli okurlarım,Leylei kadir,Kadir suresinde görüldüğü...

Bayram ve önemi
Bayram ve önemi

Değerli ve çok kıymetli okurlarım.Rabbim...

Zekat ve Fitre
Zekat ve Fitre

Değerli okuyucularım Zekât, Din-i Mübin-i...

ÖLÜMÜ ÇOK HATIRLAYINIZ
ÖLÜMÜ ÇOK HATIRLAYINIZ

Değerli Okuyucularım ! Sizlere bu...

Ramazan Bayramı
Ramazan Bayramı

Cobid19 hastalığın ve israil teröristlerin...

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ
İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ

Kıymetli okuyucularım iki vaktin namazını...

GÜZEL AHLAK SAHİBİ OLMAK
GÜZEL AHLAK SAHİBİ OLMAK

Değerli okuyucularım, Bugün üzerinde duracağımız...

Malatya Altın Haber
24 Kasım Öğretmenler Günü Programı Düzenledi
24 Kasım Öğretmenler Günü Programı Düzenledi
Spread the lovemoreMalatya Büyükşehir Belediyesi 24 Kasım Öğretmenler Günü Programı Düzenledi GÜRKAN: ÖĞRETMEN BİR MUM GİBİDİR, KENDİ IŞIK VERİRKEN ERİR AMA ETRAFINI AYDINLATIR Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat ve Sosyal...
24 Kasım 2021 16:52
Font1 Font2 Font3 Font4
Spread the love

Malatya Büyükşehir Belediyesi 24 Kasım Öğretmenler Günü Programı Düzenledi

GÜRKAN: ÖĞRETMEN BİR MUM GİBİDİR, KENDİ IŞIK VERİRKEN ERİR AMA ETRAFINI AYDINLATIR

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığına bağlı olarak hizmet vermekte olan Yaygın Eğitim ve Kültür Tesisleri Şube Müdürlüğü tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa olarak düzenlenen ‘Öğretmen Anıları Yarışması’ kapsamında Nikâh Sarayında bir program düzenlendi.

Nikâh sarayında düzenlenen program öncesinde Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın öğretmenlik yaptığı dönemlerdeki öğrencilerle olan fotoğraflarından hazırlanan bir video gösterimi gerçekleştirildi. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, gerçekleştirilen programda Milli Eğitim İl Müdürü Battal Kanbay’a, Malatya’da görev yapan bütün öğretmenler adına çiçek takdim etti.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay, Pandemi döneminde salgından dolayı hayatını kaybeden öğretmenleri rahmet ve minnetle andıklarını ifade etti. Kanbay, “2 yıldır dünyayı kasıp kavuran pandemi sürecinde bizleri yalnız bırakmayan Sayın Valimiz Aydın Baruş ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a teşekkür ediyorum. Milli Eğitimin en zor süreçlerinde her dönemimizde bizlerle birlikte oldular. Yatırımlarımızda, arsa süreçlerinde, okulların yapımında, öğrencilerimize destek anlamında ciddi katkıları oldu. Bir şey daha paylaşmak istiyorum; YKS ve LGS sınavlarına hazırlık döneminde Büyükşehir Belediye Başkanımız bizlere toplamda 12 deneme sınavı desteği verecek. Bu verilen destek Malatya tarihi sürecinde bir ilktir. Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bizim yalnız olmadığımızı, eğitimci kimliğini bizlere iyi bir şekilde yansıtıyor. Bütün meslektaşlarımın öğretmenleri gününü kutluyorum” dedi.

Öğretmenlik görevinin kutsal bir görev olduğunu dile getiren Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Öğretmenlik kutsal bir görevdir. Öğretmenlik peygamberlik görevidir. Cebrail aleyhiselam Peygamber Efendimizin öğretmenidir. Peygamberimiz ümmetidir. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk milletimizin öğretmenidir. Bizim kutsal kitabımızın ilk emri Alak suresinde

‘Oku’dur. İkra; seni yaratan Allah’ın ismiyle oku. O sizi bir kan pıhtısından yarattı, kalemle yazmayı öğretti. Öğretmenlik mesleğini bizlerin yaptığı meslek gurubuna hapsetmek doğru değil. Esasında toplumda yaşayan herkes öğretmendir. Bana, en çok etkilendiğim öğretmenimin kim olduğunu sorsalar birinci annem, ikinci babam derim. Hepimizin tutum ve davranışları birine örnek oluyor, rol model oluyor. Milli Eğitimin temel amacı kendisine, ailesine, içinde bulunduğu topluma, milletine ve insanlığa faydalı bir birey yetiştirmektir. Milli değerlerine bağlı, vatanını, milletini ve bayrağını seven insanlar yetiştirmektir. Ben inanıyorum ki öğretmenlerimiz bu görevi en iyi şekilde yapıyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk derki; toplumun en fedakâr ve en muhterem unsurları öğretmenlerdir. Fedakâr oldukları için muhterem olduklarını bilmemiz lazım. Öğretmen tabiri caizse bir mum gibidir, kendi ışık verirken erir ama etrafını aydınlatır. Daha nice insanları aydınlatmak dileğiyle öğretmenlerimizin günlerini tebrik ediyorum” diye konuştu.

24 Kasım Öğretmenler Gününü canı gönülden kutladığını söyleyen Malatya Valisi Aydın Baruş, “ Öğretmenlik öyle bir meslek ki 40 yılda çalışsanız, 40 yıl esnasında yaşadıklarınız sizin dünyanız oluyor. Hafızalarda, yüreklerde silinmez izler bırakıyor. Hangi mesleği yaparsanız yapın eğer bir eğitimciyseniz zamanında emek verdiğiniz, gözlerindeki sevinci paylaştığınız, yüreklerindeki çiçekleri yeşerttiğiniz öğrenciler sizleri unutmaz, unutması mümkün değildir. Öğretmenler geleceğimizin mimarları. Ülkemizin aydınlık ufuklarının ışık kaynakları. Öğretmenler aynı zamanda yüreklerimizdeki karanlığı aydınlatan, yüreklerimizdeki çiçekleri açtıran bahçıvanlar. Çamurlu yolları arşınlanan, her türlü sıkıntısına katlanılan bir köyde tomurcuk açmak için bekleyen hazineleri öğretmenler ele alıyor ve tomurcukların çiçek açmasına vesile olacak gelecekte ülkesi için, ailesi için, kendisi için güzel meyveler vermesini temin ediyorlar öğretmenler. Bu vesileyle başta şehit öğretmenler olmak üzere bütün öğretmenlerin öğretmenler gününü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Büyükşehir Belediyesi Nikâh Sarayında gerçekleştirilen programda Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a öğretmenlik yaptığı dönemdeki öğrencileri tarafından çiçek takdim edildi.

Öğretmen Anıları Yarışmasında dereceye giren ilk üç öğretmene ise para ödülü verildi. Yarışmada, Birinci Sümer Ortaokulundan Öznur Özöncel’e 3 bin lira değerindeki ödülü Vali Aydın Baruş, İkinciliği Halk Eğitim Merkezi Öğretmenlerinden Nurgül Yakın’a 2 bin lira değerindeki ödülü Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve Üçüncü olan Cumhuriyet İlkokulu Öğretmeni Müjdat Çolak’a ise ödülünü İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay takdim etti.

 


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa