• Antrenör Lüle, Spor Yapan Çocuk Tembel Çocuk !!!
  Antrenör Lüle, Spor Yapan Çocuk Tembel Çocuk !!!
 • Salon Futbol Turnuvası Başladı
  Salon Futbol Turnuvası Başladı
 • Diyarbakır’da ‘Liselerarası Basketbol Yarışması’ düzenlenecek
  Diyarbakır’da ‘Liselerarası Basketbol Yarışması’ düzenlenecek
 • Antrenör Burak Dönmez
  Antrenör Burak Dönmez
 • Uçan Türk gökyüzünde tarih yazmaya devam ediyor
  Uçan Türk gökyüzünde tarih yazmaya devam ediyor
 • Ruhsuz Takım..!
  Ruhsuz Takım..!
 • Büyük Fenerbahçe ailesine ve Spor kamuoyuna duyurulur!
  Büyük Fenerbahçe ailesine ve Spor kamuoyuna duyurulur!
 • Süper Lig’de 21. hafta hakemleri açıklandı!
  Süper Lig’de 21. hafta hakemleri açıklandı!
 • Başarılı Sporcuları Ağırladı
  Başarılı Sporcuları Ağırladı
 • 1966 Malatyaspor Taraftarlar Derneği
  1966 Malatyaspor Taraftarlar Derneği
Malatya Altın Haber
Dünya Türkleri’nden ” Çepni Türkleri” Buluşması
Dünya Türkleri’nden ” Çepni Türkleri” Buluşması

Spread the loveGenel başkanlığını Oya...

Başkan Düzgünden Bakan Muşa ziyaret
Başkan Düzgünden Bakan Muşa ziyaret

Spread the loveTürkiye Perakendeciler Federasyonu...

Karla Mücadeleyi Artırdı
Karla Mücadeleyi Artırdı

Spread the love  Dün akşamdan...

Malatya’nın Çözülmeyen Sorunlarını Anlattı
Malatya’nın Çözülmeyen Sorunlarını Anlattı

Spread the love   AĞBABA: 1...

Başkan Güder’den “Geçmiş Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den “Geçmiş Olsun” Ziyareti

Spread the love  Battalgazi Belediye...

Açken Neden Sinirli Oluruz?
Açken Neden Sinirli Oluruz?

Spread the loveAçlık oluşunca sinirli...

Başkan Uçkan’dan Vatanseverler Derneğine Ziyaret
Başkan Uçkan’dan Vatanseverler Derneğine Ziyaret

Spread the loveGelecek Partisi Malatya...

Yazar: Hakan Dikmen’in Kaleminden
Yazar: Hakan Dikmen’in Kaleminden

Spread the loveDevlet hayatında samimi...

Oruç ile İlgili bilgiler
Oruç ile İlgili bilgiler

Kuymetli okurlarım bu yazımızda da...

İftira Ne Demektir
İftira Ne Demektir

İftira, suçsuz bir insanı hata...

Sahur ve Seher vaktinin önemi
Sahur ve Seher vaktinin önemi

Değerli okurlarım bu yazımızda birkaç...

Kadir Gecesi
Kadir Gecesi

Kıymetli okurlarım,Leylei kadir,Kadir suresinde görüldüğü...

Bayram ve önemi
Bayram ve önemi

Değerli ve çok kıymetli okurlarım.Rabbim...

Zekat ve Fitre
Zekat ve Fitre

Değerli okuyucularım Zekât, Din-i Mübin-i...

ÖLÜMÜ ÇOK HATIRLAYINIZ
ÖLÜMÜ ÇOK HATIRLAYINIZ

Değerli Okuyucularım ! Sizlere bu...

Ramazan Bayramı
Ramazan Bayramı

Cobid19 hastalığın ve israil teröristlerin...

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ
İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ

Kıymetli okuyucularım iki vaktin namazını...

GÜZEL AHLAK SAHİBİ OLMAK
GÜZEL AHLAK SAHİBİ OLMAK

Değerli okuyucularım, Bugün üzerinde duracağımız...

Malatya Altın Haber
4 Bin 105 Öğrenciye Sınav Desteği
4 Bin 105 Öğrenciye Sınav Desteği
Spread the loveEğitime verdiği desteği her yıl artırarak sürdüren Battalgazi Belediyesi, üniversite hayali kuran öğrencilerin ideallerine ulaşmalarına katkı sunacak bir çalışmaya imza atarak, ilçede Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) hazırlanan 4...
31 Aralık 2021 09:48
Font1 Font2 Font3 Font4
Spread the love

Eğitime verdiği desteği her yıl artırarak sürdüren Battalgazi Belediyesi, üniversite hayali kuran öğrencilerin ideallerine ulaşmalarına katkı sunacak bir çalışmaya imza atarak, ilçede Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) hazırlanan 4 bin 105 öğrenciye ücretsiz “Deneme Seti” dağıtımının startını verdi.

Eğitime ve geleceğin teminatı öğrencilere büyük değer veren Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, üniversite hedeflerine ulaşabilmek için çaba harcayan öğrenciler için bir yeni projenin daha startını verdi. Başkan Güder’in talimatıyla Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen “Gençlerle Sınav Maratonu” projesi kapsamında Battalgazi’de Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) hazırlanan 4 bin 105 öğrenciye, TYT deneme seti hediye edilecek. Okul bazlı dağıtılacak olan eğitim paketi, sınava hazırlanan öğrencilerin ideallerine ulaşmalarına katkı sunmasının yanı sıra kaynak sıkıntılarını da ortadan kaldıracak.

ÖĞRENCİLERE HEDİYELERİNİ BAŞKAN GÜDER TAKDİM ETTİ

Çözerken öğreten, yeni tarz, yeni nesil üst düzey mantık ve muhakeme sorularından oluşan ve içerisinde 5 adet deneme testinin bulunduğu Eğitim paketinin dağıtımı, ilk olarak Niyazi Mısri Sosyal Bilimler Lisesi’nde öğrenim gören 110 öğrenciye gerçekleştirildi. Düzenlenen program ile öğrencilere hediyelerini bizzat kendi eliyle takdim eden Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, öğrencilere girecekleri sınavlarda başarı dilediklerini iletti. Her daim geleceğin teminatı gençlerin yanında olduklarına da dikkat çeken Başkan Güder, sınav kaygısını yenmeleri konusunda da öğrencilere önemli tavsiyelerde bulundu.

MÜDÜR SEKENDİZ: “BAŞKANIMIZIN BÜYÜK DESTEKLERİNE ŞAHİDİZ”

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in eğitim ve öğretime büyük destek verdiğinin altını çizen Niyazi Mısri Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Atilla Sekendiz, “Okulumuzu buraya taşıdıktan sonra yol ve asfalt konusunda bizlere herhangi bir mağduriyet yaşatmayan Battalgazi Belediye Başkanımız Osman Güder’e çok teşekkürlerimizi sunuyoruz. Ne zaman sıkışsak kendisi gerekeni hemen yapar. Başkanımızın büyük desteklerini gördük. Eğitime ve bizlere desteklerine şahidiz. Bugünde öğrencilerimize sınav desteğinin startını verdi. Allah kendisinden razı olsun” şeklinde konuştu.

ŞUBE MÜDÜRÜ YALTAY: “BATTALGAZİ’DE ÖRNEK BİR ÇALIŞMAYA İMZA ATILIYOR”

Battalgazi Belediyesi’nin örnek bir çalışmaya imza attığına dikkat çeken Battalgazi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Metin Yaltay, “Battalgazi belediyemiz her anlamda bize büyük destekler sağlıyor. Bugünde 4 bin 105 öğrencimize eğitim seti dağıtılacak. Başta Belediye başkanımız Osman Güder olmak üzere tüm ekibine teşekkür ediyorum. Örnek bir çalışmaya imza attılar. Bu örnek çalışmaya karşılık olarak siz gençlerimize de çalışmak düşüyor. Çok çalışıp başarılı olup, ülkenize, milletinize, devletinize ve sizleri yetiştiren ailenize hayırlı birer evlat olmak düşüyor” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN GÜDER: “TÜM GÜCÜMÜZÜ VE İMKANLARIMIZI GENÇLERİMİZ İÇİN SEFERBER ETTİK”

Bir ülkenin büyümesinin ancak eğitimcilere ve öğrencilere sunulan destek ve imkanlarla olacağını aktaran Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Çocuklarımız, en kıymetli varlığımız, umudumuz ve bizim geleceğimizdir. Gözümüzün nuru, geleceğimizin teminatı gençlerimizi yürekten selamlıyor, gözlerinizden öpüyorum. Battalgazi Belediyesi olarak çocuklarımız ve gençlerimizin eğitimi için tüm gücümüzü ve imkanlarımızı seferber ettik, etmeye de devam edeceğiz. Öğrencilerimize her zaman her türlü desteği sağlayacağız. Gençlik tüm dünya için önemli bir değerdir. Türkiye içinde bu böyledir.

Bizler eğitim sürecini çok önemsiyoruz. Battalgazi’mizde YKS sınavına girecek olan 12.sınıf öğrencilerimize sağladığımız eğitim desteği ile onların yanında oluyoruz. Çünkü bir ülke ancak eğitimin kalitesinin yanı sıra, eğitimcilere ve öğrencilere sunulan destek ve imkanlarla büyür, gelişir ve her alanda yükselebilir. Geçtiğimiz hafta Ankara’da Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ile 3 günlük bir programımız oldu. Cumhurbaşkanımız ilk gün sözlerine gençlikle başladı, son gün gençlikle sözlerini bitirdi. Buda size ne kadar önem verdiğini gösteriyor.

Cumhurbaşkanımız önderliğinde bizlerde sizlerin emrine amadeyiz. Sizler Türkiye’nin geleceğiniz, ümidisiniz. Sizler bu ülkenin kaderini değiştireceksiniz. Bir okulda bir öğrenci üniversiteyi kazandığı zaman o okuldaki öğretmenlerin ondan daha fazla mutlu olduğunu biliriz. Sizleri çok ama çok önemsiyoruz. Türkiye’mizde gençlerimize milyonlarca yatırımlar yapılıyor. Bölgemizde gençlerimize yapılan yatırımlar 300 milyon civarında.

İnderesinde binlerce öğrencinin rahatça kamp yapacağı bir alanı inşallah inşa edeceğiz. Geçtiğimiz gün oraya 100 milyon civarında para aktarılması için protokol imzalandı. Amacımız gençlerimiz başka kültürlerle kültürlenmesin, başkalarına imrenmesin. Sizlere ders çalışma ortamları hazırlayalım. Gençlerimizin en büyük destekçisiyiz. Battalgazi Belediyesi olarak her alandaki yatırımda kısma yaparız ama konu gençlik olunca asla taşın altına elimizi koymaktan çekinmiyoruz. Sizlerinde güçlü Türkiye için sorumluluk almanız ve çok çalışmanız gerekiyor. Gözlerinizden öpüyor, hepinizi sevgiyle selamlıyorum” dedi.

 


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa