• Antrenör Lüle, Spor Yapan Çocuk Tembel Çocuk !!!
  Antrenör Lüle, Spor Yapan Çocuk Tembel Çocuk !!!
 • Salon Futbol Turnuvası Başladı
  Salon Futbol Turnuvası Başladı
 • Diyarbakır’da ‘Liselerarası Basketbol Yarışması’ düzenlenecek
  Diyarbakır’da ‘Liselerarası Basketbol Yarışması’ düzenlenecek
 • Antrenör Burak Dönmez
  Antrenör Burak Dönmez
 • Uçan Türk gökyüzünde tarih yazmaya devam ediyor
  Uçan Türk gökyüzünde tarih yazmaya devam ediyor
 • Ruhsuz Takım..!
  Ruhsuz Takım..!
 • Büyük Fenerbahçe ailesine ve Spor kamuoyuna duyurulur!
  Büyük Fenerbahçe ailesine ve Spor kamuoyuna duyurulur!
 • Süper Lig’de 21. hafta hakemleri açıklandı!
  Süper Lig’de 21. hafta hakemleri açıklandı!
 • Başarılı Sporcuları Ağırladı
  Başarılı Sporcuları Ağırladı
 • 1966 Malatyaspor Taraftarlar Derneği
  1966 Malatyaspor Taraftarlar Derneği
Malatya Altın Haber
Dünya Türkleri’nden ” Çepni Türkleri” Buluşması
Dünya Türkleri’nden ” Çepni Türkleri” Buluşması

Spread the loveGenel başkanlığını Oya...

Başkan Düzgünden Bakan Muşa ziyaret
Başkan Düzgünden Bakan Muşa ziyaret

Spread the loveTürkiye Perakendeciler Federasyonu...

Karla Mücadeleyi Artırdı
Karla Mücadeleyi Artırdı

Spread the love  Dün akşamdan...

Malatya’nın Çözülmeyen Sorunlarını Anlattı
Malatya’nın Çözülmeyen Sorunlarını Anlattı

Spread the love   AĞBABA: 1...

Başkan Güder’den “Geçmiş Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den “Geçmiş Olsun” Ziyareti

Spread the love  Battalgazi Belediye...

Açken Neden Sinirli Oluruz?
Açken Neden Sinirli Oluruz?

Spread the loveAçlık oluşunca sinirli...

Başkan Uçkan’dan Vatanseverler Derneğine Ziyaret
Başkan Uçkan’dan Vatanseverler Derneğine Ziyaret

Spread the loveGelecek Partisi Malatya...

Yazar: Hakan Dikmen’in Kaleminden
Yazar: Hakan Dikmen’in Kaleminden

Spread the loveDevlet hayatında samimi...

Oruç ile İlgili bilgiler
Oruç ile İlgili bilgiler

Kuymetli okurlarım bu yazımızda da...

İftira Ne Demektir
İftira Ne Demektir

İftira, suçsuz bir insanı hata...

Sahur ve Seher vaktinin önemi
Sahur ve Seher vaktinin önemi

Değerli okurlarım bu yazımızda birkaç...

Kadir Gecesi
Kadir Gecesi

Kıymetli okurlarım,Leylei kadir,Kadir suresinde görüldüğü...

Bayram ve önemi
Bayram ve önemi

Değerli ve çok kıymetli okurlarım.Rabbim...

Zekat ve Fitre
Zekat ve Fitre

Değerli okuyucularım Zekât, Din-i Mübin-i...

ÖLÜMÜ ÇOK HATIRLAYINIZ
ÖLÜMÜ ÇOK HATIRLAYINIZ

Değerli Okuyucularım ! Sizlere bu...

Ramazan Bayramı
Ramazan Bayramı

Cobid19 hastalığın ve israil teröristlerin...

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ
İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ

Kıymetli okuyucularım iki vaktin namazını...

GÜZEL AHLAK SAHİBİ OLMAK
GÜZEL AHLAK SAHİBİ OLMAK

Değerli okuyucularım, Bugün üzerinde duracağımız...

Malatya Altın Haber
AK Partili Çalık: “Doların aşağı düşmesi, muhalefetin suratını aşağı düşürdü”
AK Partili Çalık: “Doların aşağı düşmesi, muhalefetin suratını aşağı düşürdü”
Spread the loveAK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi (MKYK) ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Cumhur İttifakı olarak 2023’e emin adımlarla gidiyoruz. Yapılmak istenen askeri, yargı, bürokratik ve ekonomik darbelere...
31 Aralık 2021 10:32
Font1 Font2 Font3 Font4
Spread the love

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi (MKYK) ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Cumhur İttifakı olarak 2023’e emin adımlarla gidiyoruz. Yapılmak istenen askeri, yargı, bürokratik ve ekonomik darbelere rağmen liderimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bir kez daha Türkiye’nin nasıl güçlü bir devlet olduğunu gösterdi. 20 Aralık’ta Cumhurbaşkanımızın yaptığı konuşma, millete vermiş olduğu güven ve o güvene istinaden doların tepetaklak aşağıya düşmesi, muhalefetin suratının aşağıya düşmesine vesile oldu” dedi.

Milletvekili Çalık, Malatya’daki temasları kapsamında Memur-Sen Malatya İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Hüseyin Söylemez, Kamu-Sen Malatya İl Temsilcisi ve Türk Ulaşım-Sen Şube Başkanı Önder Akgül ve yönetim kurulu ile bir araya geldi.

Çalık, ziyaretleri kapsamında ilk olarak Memur-Sen Malatya İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Hüseyin Söylemez ve yönetimiyle bir araya geldi.

Ziyarette konuşan Eğitim-Bir-Sen Malatya Şube Başkanı Hüseyin Söylemez, “Sendika olarak Türkiye’de son zamanlarda yaşanan gelişmeleri olumlu olarak görüyoruz. Türkiye pandemi, yangın, deprem, sel felaketleri gibi çok sıkıntılı günlerden geçmiş olmasına rağmen ülkemizin mücadele ettiğini görmek bizleri memnun ediyor” ifadelerini kullandı.

“ÖĞRETMENLİK KANUNU İLE İLGİLİ ÇALIŞMA BAŞLATILDI”

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi (MKYK) ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık ise Türkiye’nin çok önemli bir dönemden geçtiğini belirerek, “Bu önemli dönemden geçerken Memur-Sen mağdurun, mazlumun, haklının yanında durup, destek veriyor. Ekonomik darbelerin yapılmak istendiği bir dönemde Cumhurbaşkanımızın, hükümetimizin ve bakanlarımızın yapmış olduğu çalışmaları biliyorsunuz. Doların Türkiye’de oluşturduğu ruh hali ve bununla birlikte alım gücündeki azalmasıyla birlikte vatandaşlarımızın nefes alması bizim için çok önemliydi.

Bu kapsamda da asgari ücret 4 bin 250 TL olarak belirlendi, işverenin üzerindeki yükü kaldırmak adına da asgari ücretin üzerindeki damga ve gelir vergisinin kaldırılması çok önemli adımlardı. Memurlarımızla ilgili özellikle öğretmenlerimizle ilgili Milli Eğitim Bakanımız Mahmut Özer, ilk kez yıllardan beri beklenen Öğretmenlik Kanunu ile ilgili çalışmayı başlattı. Meslek kanunu çok önemli bir adım. Emeklilerimiz ve memurlarımızla ilgili sözleşmeler geçen sene itibariyle imzalanmıştı. Bu sene verilecek olan desteklerle hem enflasyon farkı hem bütün çalışanlarımızın üzerinden vergi yüklerinin kaldırılmış olması çok önemli adımlar” diye konuştu.

“CUMHUR İTTİFAKI OLARAK 2023’E EMİN ADIMLARLA GİDİYORUZ”

“Milletin derdiyle dertlenen bir iktidar ve lider var” diyen Çalık, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Cumhur İttifakı olarak 2023’e doğru emin adımlarla gidiyoruz. Yapılmak istenen askeri, yargı, bürokratik ve ekonomik darbelere rağmen liderimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bir kez daha Türkiye’nin nasıl güçlü bir devlet olduğunu gösterdi. 20 Aralık’ta Cumhurbaşkanımızın yaptığı konuşma, millete vermiş olduğu güven ve o güvene istinaden doların tepetaklak aşağıya düşmesi, muhalefetin suratının aşağıya düşmesine vesile oldu” dedi.

KAMU-SEN ZİYARETİ

Milletvekili Öznur Çalık daha sonra Kamu-Sen Malatya İl Temsilcisi ve Türk Ulaşım-Sen Şube Başkanı Önder Akgül ve yönetim kurulu ile bir araya geldi.
Kamu-Sen Malatya İl Temsilcisi Önder Akgül, ziyarette yaptığı konuşmada, “Cumhur İttifakı ile son toplu sözleşmede memurlarımıza yüzde 5+7 bir zaman verildi. Tabii bu yapılan zamlar, artı asgari ücretin 4 bin 250 TL olması çok güzel, bizleri de memnun etti” ifadelerini kullandı.

“MEMURLARIMIZI ENFLASYONA YENDİRMEDİK”

Milletvekili Çalık, ise “20 yıllık AK Parti iktidarı ve Cumhur İttifakı, memurlarımızı hiçbir zaman enflasyona yendirmedi. 20 yıllık süreçte memurlarımızın almış oldukları maaşlarda ve özlük haklarında çok önemli iyileştirmeler sağlandı. Kamu-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanları, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Vedat Bilgin ve Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu, Cumhurbaşkanımız tarafından kabul edildi ve memurlarımızın taleplerini birinci ağızdan dinledi. Bugüne kadar yapmış olduğumuz çalışmalarda hep sizin sesinize kulak verdik” diye konuştu.

“İNSANLARIMIZIN REFAH SEVİYESİNİ YÜKSELTTİK”

20 yıllık AK Parti iktidarları döneminde Türkiye’ye ve Malatya’ya önemli yatırımların yapıldığını dile getiren Çalık, şunları söyledi:
“Bu yatırımları yaparken, sizlerin ve vatandaşlarımızın güçlenmesi, refah seviyesinin yükseltilmesi, en alt gelir grubuyla en üst gelir gurubun arasındaki makasın daraltılması en önemli hedeflerimizdi. Bu vesileyle de Birleşmiş Milletler çerçevesinde Türkiye, orta gelişmişlik insani seviyeden yüksek gelişmişlik insani seviyesine çıkarılmış vaziyette. Biz, insanımızın refah seviyesini yükseltmek için mücadele ediyoruz. 20 yıldır yaptığımız alt ve üst yapıyla, her alanda yaptığımız yatırımlarla da refah seviyesinin yükseldiğini, sosyolojik olarak da çok ciddi bir değişimin yaşandığını görüyoruz. 2002’deki Türkiye ile bugün ki Türkiye arasında çok ciddi değişimler var. Bu durum memur, emekli maaşları ve asgari ücrette de böyle.”

“YAPILMAK İSTENEN DARBELERİ VE ÖNÜMÜZE ÇIKAN ENGELLERİ MİLLETİMİZLE BİRLİKTE AŞTIK”

Milletvekili Çalık, Türkiye’nin çok ciddi süreçlerle karşılaştığını ancak buna rağmen gelişimini ve büyümesini sürdürdüğünü belirterek, “20 yıllık süreçte milletimizi hizmetlerle buluştururken, birçok darbelerle, ayılarla, kurtlarla, kalaslarla mücadele ettik. Engelleri milletimizle birlikte aştık. Şimdi vatandaşımızı güçlendirmek için, onların alım gücünü artırmamız gerekiyor. Birçok darbelerin yanında ekonomik darbelerle de kaşı karşıya kaldık. Ama güçlü bir lider ve ittifakla emin adımlarla 2023’e yürüyoruz.

Ekonomik darbe yapmak isteyenlere karşı milletimiz, ‘Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’a güveniyoruz” dedi. 20 Aralık’ta Cumhurbaşkanımızın yapmış olduğu açıklamada, “Ben milletimi seviyorum. Milletim bana güvensin” cümlesi, bütün milletimiz tarafından kabul gördü. Bunun karşısında muhalefet dut yemiş bülbüle döndü, 24 saat kendilerine gelemediler. Doların bir gecede 7 TL birden düşmesinin tek bir açıklaması var; Recep Tayyip Erdoğan’a milletin olan güvenidir. Bunun yanında çok güçlü bir ittifakımız var” dedi.

 


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa