• Antrenör Lüle, Spor Yapan Çocuk Tembel Çocuk !!!
  Antrenör Lüle, Spor Yapan Çocuk Tembel Çocuk !!!
 • Salon Futbol Turnuvası Başladı
  Salon Futbol Turnuvası Başladı
 • Diyarbakır’da ‘Liselerarası Basketbol Yarışması’ düzenlenecek
  Diyarbakır’da ‘Liselerarası Basketbol Yarışması’ düzenlenecek
 • Antrenör Burak Dönmez
  Antrenör Burak Dönmez
 • Uçan Türk gökyüzünde tarih yazmaya devam ediyor
  Uçan Türk gökyüzünde tarih yazmaya devam ediyor
 • Ruhsuz Takım..!
  Ruhsuz Takım..!
 • Büyük Fenerbahçe ailesine ve Spor kamuoyuna duyurulur!
  Büyük Fenerbahçe ailesine ve Spor kamuoyuna duyurulur!
 • Süper Lig’de 21. hafta hakemleri açıklandı!
  Süper Lig’de 21. hafta hakemleri açıklandı!
 • Başarılı Sporcuları Ağırladı
  Başarılı Sporcuları Ağırladı
 • 1966 Malatyaspor Taraftarlar Derneği
  1966 Malatyaspor Taraftarlar Derneği
Malatya Altın Haber
Dünya Türkleri’nden ” Çepni Türkleri” Buluşması
Dünya Türkleri’nden ” Çepni Türkleri” Buluşması

Spread the loveGenel başkanlığını Oya...

Başkan Düzgünden Bakan Muşa ziyaret
Başkan Düzgünden Bakan Muşa ziyaret

Spread the loveTürkiye Perakendeciler Federasyonu...

Karla Mücadeleyi Artırdı
Karla Mücadeleyi Artırdı

Spread the love  Dün akşamdan...

Malatya’nın Çözülmeyen Sorunlarını Anlattı
Malatya’nın Çözülmeyen Sorunlarını Anlattı

Spread the love   AĞBABA: 1...

Başkan Güder’den “Geçmiş Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den “Geçmiş Olsun” Ziyareti

Spread the love  Battalgazi Belediye...

Açken Neden Sinirli Oluruz?
Açken Neden Sinirli Oluruz?

Spread the loveAçlık oluşunca sinirli...

Başkan Uçkan’dan Vatanseverler Derneğine Ziyaret
Başkan Uçkan’dan Vatanseverler Derneğine Ziyaret

Spread the loveGelecek Partisi Malatya...

Yazar: Hakan Dikmen’in Kaleminden
Yazar: Hakan Dikmen’in Kaleminden

Spread the loveDevlet hayatında samimi...

Oruç ile İlgili bilgiler
Oruç ile İlgili bilgiler

Kuymetli okurlarım bu yazımızda da...

İftira Ne Demektir
İftira Ne Demektir

İftira, suçsuz bir insanı hata...

Sahur ve Seher vaktinin önemi
Sahur ve Seher vaktinin önemi

Değerli okurlarım bu yazımızda birkaç...

Kadir Gecesi
Kadir Gecesi

Kıymetli okurlarım,Leylei kadir,Kadir suresinde görüldüğü...

Bayram ve önemi
Bayram ve önemi

Değerli ve çok kıymetli okurlarım.Rabbim...

Zekat ve Fitre
Zekat ve Fitre

Değerli okuyucularım Zekât, Din-i Mübin-i...

ÖLÜMÜ ÇOK HATIRLAYINIZ
ÖLÜMÜ ÇOK HATIRLAYINIZ

Değerli Okuyucularım ! Sizlere bu...

Ramazan Bayramı
Ramazan Bayramı

Cobid19 hastalığın ve israil teröristlerin...

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ
İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ

Kıymetli okuyucularım iki vaktin namazını...

GÜZEL AHLAK SAHİBİ OLMAK
GÜZEL AHLAK SAHİBİ OLMAK

Değerli okuyucularım, Bugün üzerinde duracağımız...

Malatya Altın Haber
CHP Kestel İlçe Başkanı Hatice Doğan, Belediye Başkanı Tanır’a sert çıktı
CHP Kestel İlçe Başkanı Hatice Doğan, Belediye Başkanı Tanır’a sert çıktı
Spread the love“İddiasını kanıtlamayanyalancıdır, müfteridir”Cumhuriyet Halk Partisi Kestel İlçe Başkanı Hatice Doğan, Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır’a giderek birinci derece yakınının kaçak katını görmezden gelmesini istediği yolundaki iddialara ateş püskürdü....
7 Ocak 2022 13:36
Font1 Font2 Font3 Font4
Spread the love

“İddiasını kanıtlamayanyalancıdır, müfteridir”Cumhuriyet Halk Partisi Kestel İlçe Başkanı Hatice Doğan, Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır’a giderek birinci derece yakınının kaçak katını görmezden gelmesini istediği yolundaki iddialara ateş püskürdü. Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır’ı bu iddiasını belgelemeye çağıran Doğan, “Ey Önder Tanır! Belgesini, fotoğrafını, ses kaydını ya da video görüntüsünü ortaya koymadan böyle bir söz ortaya atılamaz… Madem belgeleriyle ortaya koyabileceğim gerçekleri açıklıyorsun, açıkla ki herkes görsün, herkes duysun, öğrensin! İddianı kanıtla! İlan ediyorum, iddiasını kanıtlamayan namussuzdur, yalancıdır, müfteridir” dedi.

Kestel Belediyesi önünde CHP Bursa İl Başkan Yardımcısı Baran Güneş, CHP’li belediye meclisi üyeleri ve partililerle birlikte basın açıklaması yapan CHP Kestel İlçe Başkanı Hatice Doğan, Kestel’de utançla anılacak olayların yaşandığı, banka dekontlarının havada uçuştuğu ve kimi yandaş-partizan belediye görevlilerinin, büyükleri kendini kurtarabilsinler diye kurban verilip görevden uzaklaştırıldığı bir dönemin yaşandığını vurguladı.

“BAŞKAN YARDIMCISINI İSTİFA ETTİRİP KONUNUN KAPANACAĞINI ZANNETTİ”

Kestellilerin bu olayları unutmayacağını belirten Doğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

“Biliniz ki, yaptıkları ortaya çıkınca yüzünün kızaracağını düşündüğünüz herkes aynı tepkiyi vermiyor… Bazıları utanır, hata yaptım der, hatanın faturasını ödemeyi kabullenir, bir kenara çekilir… Ama bazıları da başkalarına suçlar yükleyerek kendini aklamaya çalışır… İddiaların odağındaki Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, bir internet sitesine verdiği röportajda, Türk asıllı Almanya vatandaşı gurbetçi ile girdiği yakışıksız ahbap-çavuş ilişkisini reddedemiyor, çünkü ortada fotoğraflar var, paylaşımlar var… Ama utanmış filan da değil yani… İddialar-dekontlar ortaya saçılınca istifa ettirdiği yardımcısına gelen yüklü miktardaki paralardan dolayı da herhangi bir utanması yok. Bu işlerden haberim yoktu deyip, ellerini yıkayıp gidebileceğini zannediyor. İddialara makul bir cevap veremediği için de, kendisini eleştiren herkese bir kulp buluyor, utanmazlığına ilave olarak bir de itibar cellâtlığına soyunmuş, esip gürlüyor.”

“BÖYLE FÜTURSUZ BİR YALAN YÜZ KIZARMADAN NASIL SÖYLENİR?”

“Önder Tanır, o röportajında benimle ilgili de şu cümleyi kurmuş… Diyor ki Önder Tanır, Hatice Hanım, bu olaylardan çok kısa bir süre önce kendi ailesinin kaçak katının görülmemesini istedi benden! CHP İlçe başkanı, birinci derecede yakınının kaçak katının görmezden gelinmesi için bana geldi. Bununla alakalı yapılabilecek bir şeyin olmadığını söyledik. Şunu yapalım, bunu yapalım, şuraya bağış yapalım dediler. Böyle bir şey yok., belgeleriyle ortaya koyabileceğim gerçekleri açıklıyorum.”

Bir insan belgesiyle ortaya koyamayacağı böyle bir yalanı, hiç yüzü kızarmadan, iki gün sonra gerçek ortaya çıkınca ne yaparım diye düşünmeden, böylesine fütursuzca nasıl söyleyebilir? Buradan meydan okuyorum. Ey Önder Tanır! Belgesini, fotoğrafını, ses kaydını ya da video görüntüsünü ortaya koymadan böyle bir söz ortaya atılamaz… Madem belgeleriyle ortaya koyabileceğim gerçekleri açıklıyorsun… Açıkla ki herkes görsün… Herkes duysun, öğrensin! İddianı kanıtla… İlan ediyorum, iddiasını kanıtlamayan namussuzdur, yalancıdır, müfteridir.”

“İKİ YILDA BELEDİYE’YE SADECE İKİ KEZ GİTTİM, MECLİS OTURUMUNA KATILDIM”

“İlçe başkanı seçildiğimden buyana Kestel Belediyesi’ne iki kez gittim, ikisinde de belediye meclis oturumuna katıldım ve çıktım… Önder Tanır’la resmi bayram-tören gibi birkaç etkinlikte karşılaşmışlığım ve konuşmuşluğum var. Önder Tanır’ın makam odasına hiç girmedim… Önder Tanır ile dışarıda bir yerde, sözünü ettiğim resmi törenler dışında konuşmuşluğum da yok… Belediyenin kamera kayıtları elinin altında.. Çıkar kamera kayıtlarını, belediyeye geldiğimi ve seninle pazarlık ettiğimi kanıtla… Cep telefonu kayıtları da mevcuttur, ilgili birimlerden talep edilebilir. İki kez baz istasyonlarıyla ilgili konuştuk telefonda, bir kez de o beni aradı, belediye başkan yardımcımın üzerine gelmeyin demek için… Bu görüşmeler dışında ne tanıdım, ne de konuştum… Ama o hiç sıkılmadan, “CHP İlçe başkanı, birinci derecede yakınının kaçak katının görmezden gelinmesi için bana geldi” diyor… Madem gelmişim, mutlaka bir kahve de ikram etmişsinizdir, kayıtlarda vardır… O kayıtları ortaya saçmazsan yalancısın, müfterisin…”

“AİLEME İLİŞKİN KAÇAK KAT YOK”

“Daha da önemlisi, aileme, birinci derecede yakınıma ait kaçak bir kat bulunmamaktadır. Önder Tanır’ın sözünü ettiği konu, babama ait 4 katlı ve ruhsatlı bir inşaatta, tadilat projesi gerektiren bir imalat olabilir… Ki o konunun benimle ilgisi yok, inşaatı yapan firma mühendisinin, tadilat projesi ile ilgili belediyedeki görüşmelerinden ibaret. Ben bu konuyla ilgili kimseyi aramış, konuşmuş da değilim… Cumhuriyet Halk Partisi Kestel İlçe Başkanı olmam nedeniyle partimi, kişisel olarak benim şahsımı hedef alarak siyasi itibarımı zedeleyen Önder Tanır’ın bu röportajda söylediklerini tümüyle reddediyorum. Nezaketsizliğini de aynen iade ediyor ve tekrarlıyorum. Kaçak katı görmezden gelmesini istediğime ilişkin iddiasını ispatlamayan müfteridir, yalancıdır.”

“HEM CEZA HEM DE 5 KURUŞLUK MANEVİ TAZMİNAT DAVASI AÇACAĞIM”

“Benim ilçe başkanlığı görevinden alınmamı salık veren Önder Tanır’a bir çift sözüm var… Ben bugüne ahlâksızlarla, ahlâksızlıklarla mücadele ederek geldim, bundan sonra da ahlâksızlarla, ahlâksızlıklarla mücadele edeceğim… Siyasi yaşantıma, uğruna yaşamımı verdiğim ahlaki değerlerimden milim sapmadan devam edeceğim… Seninle de mahkemelerde hesaplaşacağım… Hakaretlerin, yalanların ve iftiralarınla ilgili ceza davası açmakla yetinmeyeceğim…Ayrıca sana, sadece 5 kuruşluk manevi tazminat davası açacağım, çünkü fazlasına değmezsin… Bunu da böyle bilesin!”

 


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa