• Şampiyon Belli Oldu
  Şampiyon Belli Oldu
 • Zeynep Zafer’den 1 haftada 3 altın madalya
  Zeynep Zafer’den 1 haftada 3 altın madalya
 • Malatya da Yumruklar Konuştu
  Malatya da Yumruklar Konuştu
 • Zafer Spor Kulübü boksa damga vurdu,
  Zafer Spor Kulübü boksa damga vurdu,
 • Spor Sahaları, Cuma Günü Açılıyor
  Spor Sahaları, Cuma Günü Açılıyor
 • Başkan Güder’e 2. Lig Sözü
  Başkan Güder’e 2. Lig Sözü
 • Para Atletizm Şampiyonasına Damga Vurdu
  Para Atletizm Şampiyonasına Damga Vurdu
 • Zaman Palandöken Sporu Yaşatma Zamanıdır
  Zaman Palandöken Sporu Yaşatma Zamanıdır
 • ‘Yarına Şans Verecekler!
  ‘Yarına Şans Verecekler!
 • Bu Yıl da Bayındır Sağlık Grubu Oldu
  Bu Yıl da Bayındır Sağlık Grubu Oldu
Malatya Altın Haber
40 yaş altının maymun çiçeği kabusu!
40 yaş altının maymun çiçeği kabusu!

Spread the loveKoronavirüsün ardından dünyanın...

Çocuklarla buluştu
Çocuklarla buluştu

Spread the lovePengu’nun yazarı çocuklarla...

Aman göze gelmeyelim!
Aman göze gelmeyelim!

Spread the loveGüzel şarkıcı ve...

Semt konaklarında eğitim gören 300 öğrenci
Semt konaklarında eğitim gören 300 öğrenci

Spread the love  NEZAKET OKULLARI...

” Şehitlerimize Allah’dan rahmet diliyorum “
” Şehitlerimize Allah’dan rahmet diliyorum “

Spread the lovePençe-Kilit bölgesinde çıkan...

Farklı Olanla Birlikte Yaşamak Semineri
Farklı Olanla Birlikte Yaşamak Semineri

Spread the loveBüyükşehir Belediyesi Daire...

Size Söz Birlikte Değiştireceğiz
Size Söz Birlikte Değiştireceğiz

Spread the loveMemleket Partisi Genel...

Göz Aydınlığı
Göz Aydınlığı

Spread the loveBATTALGAZİ BELEDİYE BAŞKANI...

Yasa Derhal Düzeltilmeli
Yasa Derhal Düzeltilmeli

Spread the loveYANYANA ÇALIŞAN İŞÇİLERDEN...

Oruç ile İlgili bilgiler
Oruç ile İlgili bilgiler

Kuymetli okurlarım bu yazımızda da...

İftira Ne Demektir
İftira Ne Demektir

İftira, suçsuz bir insanı hata...

Sahur ve Seher vaktinin önemi
Sahur ve Seher vaktinin önemi

Değerli okurlarım bu yazımızda birkaç...

Kadir Gecesi
Kadir Gecesi

Kıymetli okurlarım,Leylei kadir,Kadir suresinde görüldüğü...

Bayram ve önemi
Bayram ve önemi

Değerli ve çok kıymetli okurlarım.Rabbim...

Zekat ve Fitre
Zekat ve Fitre

Değerli okuyucularım Zekât, Din-i Mübin-i...

ÖLÜMÜ ÇOK HATIRLAYINIZ
ÖLÜMÜ ÇOK HATIRLAYINIZ

Değerli Okuyucularım ! Sizlere bu...

Ramazan Bayramı
Ramazan Bayramı

Cobid19 hastalığın ve israil teröristlerin...

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ
İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ

Kıymetli okuyucularım iki vaktin namazını...

Malatya Altın Haber
Depremzede Aileleri Evlerinden Memnun
Depremzede Aileleri Evlerinden Memnun
Spread the loveBAŞKAN GÜDER VE MİLLETVEKİLİ ÇALIK, 24 OCAK DEPREMİNİN YILDÖNÜMÜNDE DEPREMZEDE AİLELERİ ZİYARET ETTİ Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık ile...
24 Ocak 2022 19:57
Font1 Font2 Font3 Font4
Spread the love

BAŞKAN GÜDER VE MİLLETVEKİLİ ÇALIK, 24 OCAK DEPREMİNİN YILDÖNÜMÜNDE DEPREMZEDE AİLELERİ ZİYARET ETTİ

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık ile birlikte 24 Ocak depreminin 2.yıldönümünde depremde evleri ağır hasar gören aileler için Eskimalatya Yatılı Bölge Ortaokulu’nun yan kısmında yaptırılan konutlarda oturan aileleri ziyaret etti.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Malatya’yı etkisi altına alan yoğun kar yağışına rağmen 24 Ocak depreminin yıldönümünde, Battalgazi’de ki depremzede aileleri unutmadı. Başkan Güder, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya Afet ve Acil Durum Yönetimi İl Müdürü Mustafa Türker ve mahalle muhtarlarıyla birlikte 24 Ocak depreminde evleri ağır hasar gören aileler için Eskimalatya YIBO’da yapılan konutlarda oturan Fatma Taştan, Mukaddes Taştan ve Muazzez Akbaş’ı evlerinde ziyaret etti. 24 Ocak’ta devletin şefkatli elinin milletle buluştuğuna dikkat çeken Başkan Güder ve Milletvekili Çalık, depremin yaralarını birlik ve beraberlik içinde kısa süre içinde sardıklarına vurgu yaptı. Depremzede ailelerinin yoğun ilgisi ve sevgisiyle karşılaşan Başkan Güder ve Milletvekili Çalık, “Devlet her zaman milletinin yanındadır” dedi.

DEPREMZEDE AİLELERİ EVLERİNDEN MEMNUN

Yapılan deprem konutlarından memnuniyetlerini dile getiren depremzede aileleri, şunları söyledi: “Kıyamet gibi bir günün ardından evlerimiz ağır hasar gördü. Devletimiz hemen bize kucak açtı. Bizlere ev yaptılar. Evlerimiz çok güzel oldu. Ellerinize sağlık. Allah emeği geçenlerden razı olsun. Evlerimiz ısınıyor. Faturalarımız az geliyor. Devletimiz olmasaydı ne yapacaktık. Bir ömür çalışsak böyle güzel bir ev yaptıramazdık. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Allah uzun ömürler versin. Böyle bir ev sahibi olacağımız hiç aklımıza gelmezdi. Evlerimiz ideal oldu. Çok memnunuz. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Allah devletimizi başımızdan eksik etmesin. Cumhurbaşkanımıza güç ve kuvvet versin. Biz sizlerden razıyız” dediler.

MUHTAR SAYIN: “VATANDAŞLARIMIZIN MAĞDURİYETİ GİDERİLDİ”

Depremzede ailelerinin Devletin imkanları sayesinde sıcak bir ortamda hayatlarını sürdürdüklerini ifade eden Alacakapı mahalle muhtarı Nafiz Sayın, “24 Ocak depreminde en çok hasar gören ilçeyiz. O süreçte evleri hasar gören vatandaşlarımızın yaralarını birlik içerisinde sardık. Devletimizin imkanları sayesinde vatandaşlarımızın mağduriyetleri kısa süre içerisinde giderildi. Devletimizin imkanları sayesinde ailelerimiz sıcak evlerinde yaşamlarını sürüyorlar. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Rabbim inşallah böyle bir deprem daha yaşatmasın” şeklinde konuştu.

BAŞKAN GÜDER: “GÜÇLÜ BİR DEVLETE VE LİDERE SAHİBİZ”

Depremin yaralarını birlik ve beraberlik içinde sardıklarının altını çizen Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Bugün 24 Ocak depreminin yıl dönümünde Milletvekilimiz ve muhtarlarımızla birlikte YIBO

bölgesindeki aileleri ziyaret ederek, çaylarını içtik. Türkiye Cumhuriyeti güçlü bir devlettir, lideri de güçlü bir liderdir. Depremin ilk anından itibaren Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bir ifadesi var; ‘kimse ne aç kalacak, ne açıkta kalacak’ diye. Evleri ağır hasar gören vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi için konutların yapımına başlandı ve kısa süre içerisinde ailelerimize teslim edildi. Ailelerin memnuniyeti bizleri de sevindirdi. Ailelerimiz sıcak yuvalarında huzur içerisinde oturuyorlar.

Bir hayır dualarını bizlerden eksik etmiyorlar. 24 Ocak depreminin ardından güçlü devletin neler yapabileceğini hep birlikte müşahede ettik. Ülkemiz yangınlarla, depremlerle, sel felaketleriyle karşı karşıya kalmasına rağmen güçlü devletimiz hemen gerekenleri yapmıştır, yapmaya da devam edecektir. Rabbim bir daha böyle bir felaket milletimize yaşatmasın. Rabbim tüm vatandaşlarımıza güle güle huzurla oturmayı nasip eylesin. Vatandaşlarımız evlerinden memnun. Bu bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Bizler vatandaşlarımızın her daim emrindeyiz. Bizler sizlere hizmet etmek için bu görevlerdeyiz. Sizlerin memnuniyeti bizlerin memnuniyetidir.”

MİLLETVEKİLİ ÇALIK: “MALATYA’DA 7 BİN CİVARINDA KONUT YAPILDI”

24 Ocak depreminin ardından Malatya’ya 7 bin civarında konutun yapıldığını aktaran AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Depremin üzerinden iki yıl geçti. İki yıl içinde devletimizin tüm organları Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla depremin yaralarını sarmak için mücadeleye başladık. Bu çalışmalar kapsamında yaraları sarılmış ailelerimizin yanındayız. Malatya’mızda toplamda 3,5 milyarlık yatırım yapıldı. Bu yatırım sadece deprem sonrası vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için yapılmıştır. Toplamda 7 bin civarında evlerimiz yapıldı ve yapılmaya devam ediyor.

Şuana kadar 3 bin 500 konut hak sahiplerine teslim edilmiştir. Kırsalda da bin 214 adet konutun yapımı başladı. Bunlardan 690 konutumu vatandaşımıza teslim edildi. Malatya’mızın durumu değerlendirildiğinde çok önemli kentsel dönüşümleri Malatya’mıza kazandırdık. Battalgazi’mizde Şehit Fevzi Mahallesi başta olmak üzere Pütürge’de Doğanyol’da Yeşilyurt’ta kentsel dönüşüm işlemlerimizi hayata geçirdik, geçirmeye de devam ediyoruz. İnşallah tüm vatandaşlarımıza ve mahallelerimize örnek çalışmalar olacak. Bugün belediye başkanımız ve muhtarlarımızla birlikte Eskimalatya’da YIBO bölgesindeyiz. 24 Ocak’ta evlerin ağır hasarlarına şahitlik ettik. Vatandaşlarımızın ifadesiyle evlerinin yıkılıp yeniden yapılması hayaldi. Vatandaşlarımız imkansız gördüklerini evlerin şuan içerisinde oturuyorlar.

Hepsi evlerinden memnun. Buraya bir cami ve okul sözümüz vardı. Onların inşaatları devam ediyor. Halkımıza ağız tadıyla evlerinde oturmalarını yüce Allah’tan diliyorum. Rabbim böyle felaketleri bir daha yaşatmasın. Malatya’mızda çok ciddi kar var. Belediyelerimiz karla mücadele çalışmalarını sürdürürken bizlerde bugün depremzede vatandaşlarımızın yeni evlerinde ziyaret etmek istedik. Bir kez daha Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Bakanlarımıza, Milletvekillerimize, Belediye Başkanlarımıza ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Tüm vatandaşlarımızın ağız tadıyla, huzurla oturmasını diliyorum” dedi.

 


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa