• Antrenör Lüle, Spor Yapan Çocuk Tembel Çocuk !!!
  Antrenör Lüle, Spor Yapan Çocuk Tembel Çocuk !!!
 • Salon Futbol Turnuvası Başladı
  Salon Futbol Turnuvası Başladı
 • Diyarbakır’da ‘Liselerarası Basketbol Yarışması’ düzenlenecek
  Diyarbakır’da ‘Liselerarası Basketbol Yarışması’ düzenlenecek
 • Antrenör Burak Dönmez
  Antrenör Burak Dönmez
 • Uçan Türk gökyüzünde tarih yazmaya devam ediyor
  Uçan Türk gökyüzünde tarih yazmaya devam ediyor
 • Ruhsuz Takım..!
  Ruhsuz Takım..!
 • Büyük Fenerbahçe ailesine ve Spor kamuoyuna duyurulur!
  Büyük Fenerbahçe ailesine ve Spor kamuoyuna duyurulur!
 • Süper Lig’de 21. hafta hakemleri açıklandı!
  Süper Lig’de 21. hafta hakemleri açıklandı!
 • Başarılı Sporcuları Ağırladı
  Başarılı Sporcuları Ağırladı
 • 1966 Malatyaspor Taraftarlar Derneği
  1966 Malatyaspor Taraftarlar Derneği
Malatya Altın Haber
Dünya Türkleri’nden ” Çepni Türkleri” Buluşması
Dünya Türkleri’nden ” Çepni Türkleri” Buluşması

Spread the loveGenel başkanlığını Oya...

Başkan Düzgünden Bakan Muşa ziyaret
Başkan Düzgünden Bakan Muşa ziyaret

Spread the loveTürkiye Perakendeciler Federasyonu...

Karla Mücadeleyi Artırdı
Karla Mücadeleyi Artırdı

Spread the love  Dün akşamdan...

Malatya’nın Çözülmeyen Sorunlarını Anlattı
Malatya’nın Çözülmeyen Sorunlarını Anlattı

Spread the love   AĞBABA: 1...

Başkan Güder’den “Geçmiş Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den “Geçmiş Olsun” Ziyareti

Spread the love  Battalgazi Belediye...

Açken Neden Sinirli Oluruz?
Açken Neden Sinirli Oluruz?

Spread the loveAçlık oluşunca sinirli...

Başkan Uçkan’dan Vatanseverler Derneğine Ziyaret
Başkan Uçkan’dan Vatanseverler Derneğine Ziyaret

Spread the loveGelecek Partisi Malatya...

Yazar: Hakan Dikmen’in Kaleminden
Yazar: Hakan Dikmen’in Kaleminden

Spread the loveDevlet hayatında samimi...

Oruç ile İlgili bilgiler
Oruç ile İlgili bilgiler

Kuymetli okurlarım bu yazımızda da...

İftira Ne Demektir
İftira Ne Demektir

İftira, suçsuz bir insanı hata...

Sahur ve Seher vaktinin önemi
Sahur ve Seher vaktinin önemi

Değerli okurlarım bu yazımızda birkaç...

Kadir Gecesi
Kadir Gecesi

Kıymetli okurlarım,Leylei kadir,Kadir suresinde görüldüğü...

Bayram ve önemi
Bayram ve önemi

Değerli ve çok kıymetli okurlarım.Rabbim...

Zekat ve Fitre
Zekat ve Fitre

Değerli okuyucularım Zekât, Din-i Mübin-i...

ÖLÜMÜ ÇOK HATIRLAYINIZ
ÖLÜMÜ ÇOK HATIRLAYINIZ

Değerli Okuyucularım ! Sizlere bu...

Ramazan Bayramı
Ramazan Bayramı

Cobid19 hastalığın ve israil teröristlerin...

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ
İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ

Kıymetli okuyucularım iki vaktin namazını...

GÜZEL AHLAK SAHİBİ OLMAK
GÜZEL AHLAK SAHİBİ OLMAK

Değerli okuyucularım, Bugün üzerinde duracağımız...

Malatya Altın Haber
Malatya Kuzey Çevreyolu Hizmete Açılıyor
Malatya Kuzey Çevreyolu Hizmete Açılıyor
Spread the loveAK Partili Çalık: “Kuzey Çevreyolumuzun 26,5 kilometresi asfaltlandı”AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi (MKYK) ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya üzerinden Karadeniz, Akdeniz, Doğu Anadolu’ya veya tersi...
23 Aralık 2021 22:47
Font1 Font2 Font3 Font4
Spread the love

AK Partili Çalık: “Kuzey Çevreyolumuzun 26,5 kilometresi asfaltlandı”AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi (MKYK) ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya üzerinden Karadeniz, Akdeniz, Doğu Anadolu’ya veya tersi istikamette giden herkese hizmet verecek 53,5 kilometre uzunluğundaki Malatya Kuzey Çevreyolu’nun 26,5 kilometresinin tamamlandığını ve Ocak ayı sonunda yolun kısmi olarak trafiğe açılacağını söyledi.Milletvekili Çalık, Malatya’daki temasları kapsamında yapımı devam eden 53,5 kilometrelik Kuzey Çevreyolu’nda incelemelerde bulunarak, yolun son durumuyla ilgili bir toplantı gerçekleştirdi. Kuzey Çevreyolu şantiyesinde gerçekleşen toplantıda konuşan Karayolları Elazığ Bölge Müdürü Yusuf Güneş, Malatya Kuzey Çevreyolu’nun hem bölge hem de kendileri için önemli bir proje olduğunu söyledi. Güneş, “Konuyla ilgili gereken hassasiyeti bakanlığımız ve genel müdürlüğümüz en iyi şekilde gösteriyorlar. Bize düşen bu hassasiyeti sonuna kadar sürdürmektir.” diye konuştu.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ise toplantının temel amacının Malatya’daki yol ağını güçlendirmek ve altyapıyı sağlam hale getirmek olduğunu belirterek, “Uzun süredir üzerinde konuşulan çevreyoluyla alakalı çalışmaları nihayetlendirmek için bir araya geldik. Elazığ Bölge Müdürü Yusuf Güneş’in de vereceği katkı çok önemli.

Malatya, Doğu Anadolu’yu orta Anadolu’ya, Doğu’yu Batı’ya bağlayan illerimizden bir tanesi, çevreyolumuz bundan dolayı büyük önem taşıyor” dedi. Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar da Kuzey Çevreyolu’nun yarısının bittiğini kaydederek, şunları söyledi: “Yeşilyurt bölgesinden Sivas yoluna ulaşılmış durumda. Yaka, Kendirli ve Samanköy bölgesinde de çalışmalar devam ediyor. Çalışmalar planlandığı gibi de gidiyor. Ocak ayı içerisinde biten kısımda trafiğe açılacak. Bunun yanında Yeşilyurt bölgemizde bulunan bazı mahallelerimizin talepleri var, o konuda da istişarede bulunduk.”ÇEVREYOLU 25 ADET KÖPRÜ VE KAVŞAK BARINDIRIYORAK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi (MKYK) ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık ise, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde millete hizmet için canla başla çalıştıklarını ve çok önemli yatırımları kentte hayata geçirdiklerini belirterek, Malatya için hayata geçirilen her bir yatırımın bulundukları bölgeye istihdam, ekonomik canlılık ve artan bir yaşam kalitesini beraberinde getirdiğini söyledi. Toplam 53,5 kilometre uzunluğundaki Malatya Kuzey Çevre Yolunun da bu noktada katma değeri yüksek bir yatırım olduğunun altını çizen Çalık, Çevreyolunun Darende Gölbaşı kavşağından başlayıp Pütürge yol ayırımından Malatya-Elazığ yoluna bağlanan bir bağlantı yolu olduğunu ve güzergah üzerinde 25 adet köprü ve köprülü kavşak bulunduğunu belirtti.ULAŞIM SÜRESİNİ 1 SAATTEN 25 DAKİKAYA İNDİRECEKÇalık, doğu batı trafiğinin şuanda şehir içinden geçtiğini ve ulaşım süresinin 1 saati bulduğunu, Kuzey Çevreyolu’nun tamamlanmasıyla bu sürenin 25 dakikaya düşeceğini ifade ederek, “Çevre yolunun aktif hale gelmesi ile birlikte yerel ve bölgesel trafiği barındıran mevcut şehir geçişi rahatlayacak. Trafik güvenliği ve konforunu artıran çevre yolumuz sayesinde zaman ile birlikte akaryakıttan da tasarruf sağlanacak. Dur-kalk beklemelerinin ortadan kaldırılmasıyla da egzoz gazı salınımı da önemli ölçüde azalacak. Bu yol Malatya’nın trafiğini de, ciğerlerini de temizleyecek.” dedi.BUGÜNE KADAR 350 MİLYON TL HARCANDIÇalık, bu yatırımın hizmete girmesi ile Malatya’nın daha az gürültülü ve daha temiz bir çevreye de sahip olacağını belirterek, “Proje bedeli 538 milyon TL olan bu yatırımımız için bugüne kadar 350 milyon TL harcama yapıldı ve 26,5 kilometresi tamamlandı. Yolumuzu kısmi olarak Ocak ayının sonunda trafiğe açacağız. Yolun tamamını da inşallah 2023 yılına varmadan trafiğe açmış olacağız. Çevreyolu Malatya’mızın hem şehircilik hem de ekonomik gelişimine katkı sağlayacağı gibi daha fazla yatırım çekmesine de imkan oluşturacak” diye konuştu.

Malatya’da 2003 yılında 36 kilometre olan bölünmüş yol uzunluğunu, 455 kilometreye çıkardıklarını, hem bu sayede hızlı, güvenli, konforlu ulaşım hem de akaryakıt ve zamandan tasarruf sağlandığını ifade eden Çalık, Beylerderesi’ne alternatif bir köprü için de çalışmaların başladığını kaydetti.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa