Gazeteciler Basın Birliği Derneği (GBBG) Genel Başkanı Kerem Altın, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladı.

Başkan Altın, gazetecilik mesleğinin önemine vurgu yaparak  ve tüm dünyada görev yapan gazetecilerin 21 Ekim Dünya Gazeteciler gününü kutladı.

Kutsal bir görev üstlenen basın çalışanlarının, görevlerini icra ederken birçok zorlukla karşılaştıklarını ifade eden Başkan Altın, mesajında şu açıklamalarda bulundu: “Halkın, tarafsız, doğru, ilkeli ve eksiksiz haber akışıyla bilgilendirilmesi, şeffaf ve demokratik toplum olmanın başlıca şartlarından biridir.

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte, yazılı ve görsel basının etki alanını da hızla genişletmiş, kamuoyunun bilgilenme imkânlarının artmasını da aynı oranda artırmıştır.

Dünyadaki gelişmeler hakkında bilgi sahibi olmamızı sağlayan basın mensuplarımızın yanı sıra yerel baz da çalışan basınımız da İlimiz ve ilçemizdeki gelişmeler hususunda halkımızı bilgilendirmektedir. kültürel ve sosyal gelişiminde büyük bir rol oynamaktadır.

Bu yönüyle basın, toplumun bilgilendirilmesinden ziyade kentlerin gelişiminde de önemli bir katkı sağlamaktadır. İlkeli, tarafsız, sorumlu gazetecilik anlayışı çerçevesinde görevlerini başarıyla yürüten tüm basın çalışanlarının 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutluyorum” Dedi

Gazeteciler Basın Birliği Derneği

Genel Başkanı  Kerem ALTIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir