TİYATROCULAR MEDYA BAĞIMLILIĞINA

DİKKAT ÇEKTİLER

Malatya Kent Konseyi Sanatsal Faaliyetler Çalışma Grubu ve TheaTron Sahne Tiyatro Topluluğu iş birliğinde düzenlenen tiyatro gösterimleri tiyatro severlerle ile buluşmaya devam ediyor.

Pandemi döneminde Malatya da ilk defa sosyal medya üzerinden canlı olarak yayınlanan “Orta Oyun Muhaveresi” oyunundan sonra günümüzün hastalığı olarak kabul edilen medya bağımlılığına dikkat çekmek amacıyla “Tekno Acil” isimli tek perdelik bir tiyatro gösterisi düzenledi. Sümer Park Açık Hava Tiyatro Sahnesinde düzenlenen tiyatro gösterimine Malatya Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Abdulkadir Artan, Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu Temsilcisi Naile Altuntaş, TheaTron Sahne Tiyatro Topluluğu Koordinatörü Ömer Faruk Acun ve tiyatro severler katıldı.

Malatya Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Abdulkadir Artan, Pandemi döneminde yapılan çalışmalarda sosyal mesafe, maske ve hijyen konularına çok dikkat ederek çalışmalar yürüttüklerini ifade ederek, “Hayat pandemiye rağmen devam ediyor ve hayatımızın en önemli parçalarından bir tanesi de sanat. Pandemi döneminde alacağımız tedbirler ile beraber sanatsal faaliyetlerimize devam edeceğiz” dedi. Artan, “Hayatımıza sonradan giren şeylerin hayatımızı esir almasına izin vermeyelim. Bunlardan bir tanesi de teknoloji bağımlılığıdır. Teknolojiden faydalanacağız ve gerekliliğini yerine getireceğiz ve bağımlı olmayacağız. Bugün ki tiyatro gösterimizin de konusu teknoloji bağımlılığı olacak. Bizlere bu çalışmayı hazırlayıp sunan TheaTron Sahne Tiyatro Topluluğu ekibine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

TheaTron Sahne Tiyatro Topluluğu Koordinatörü Ömer Faruk Acun, Malatya Kent Konseyi Sanatsal Faaliyetler Çalışma Grubu ve TheaTron Sahne olarak pandemi döneminde sosyal medya üzerinden tiyatro gösterisi sunduklarını söyleyerek, yine pandemi döneminde tiyatro severlerin seyircili olarak katıldığı ilk tiyatro oyununu sahneleyeceklerini belirtti. Acun, “Pandemi sosyal medya açısından hayatımıza pek çok şey kattı. Fakat sosyal medya hakkında doğru bildiğimiz yanlışlarımız olmakla beraber sosyal medya bağımlılığı ortaya çıkmakta. Bugün oynayacağımız oyunda sosyal medyaya bağımlılığı işledik. Çalışmalarımızda bizlere destek veren Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a ve Kent Konseyi Genel Sekreterliğine teşekkür ediyorum”

dedi. Tiyatro gösterimi esnasında oyuncular, gençlerin sosyal medya bağımlılıklarından ortaya çıkan sosyalleşememe sorunlarına, ebeveynlerin de iletişim kuramama problemlerine dikkat çektiler. Tiyatro gösterimi sonunda katılımcılar, sahnelenen oyunun konusunun çok önemli ve yararlı olduğunu ifade ederek, gösterimden dolayı Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliğine ve TheaTron Sahne Tiyatro Topluluğu’na teşekkür ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir