Gazeteciler Basın Birliği Derneği, (GBBD) Genel Başkanı Kerem Altın Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, “Mevlid Kandilimizin, ülkemize, gönül coğrafyamıza ve tüm İslam Alemi’ nin huzur ve mutluluğuna vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Gazeteciler Basın Birliği Derneği, (GBBD) Genel Başkanı Kerem Altın Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (SAV) dünyaya teşriflerinin, yıl dönümünde bir Mevlid Kandilini daha idrak etmenin huzur ve mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. “Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V), Allah’ın insanlar arasından seçtiği doğruluk timsaliydi” diyen Başkan Altın, “Peygamber Efendimizin dünyaya teşrif ettiği gece olan Mevlid Kandili, birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma duygularımızın daha da pekişmesine, güçlenmesine vesile olacak en müstesna gecelerdendir” ifadelerine yer verdi.

Başkan Altın  mesajında şu ifadeleri kullandı: Mevlid Kandilini idrak ediyor olmak kadar, Kutlu Nebi’nin iman, ihlas ve ahlakını örnek alabilmenin de büyük önem taşıdığını kaydeden Başkan Altın, “Sevgili Peygamberimiz bize yaradılış gayemizin Allah’a samimi birer kul olarak yaşamak olduğunu ve dosdoğru istikameti öğretti. O, ümmetine hakikatleri öğreten bir öğretmendi. O, şefkat abidesi bir baba, sevgi ve muhabbet dolu bir eş, ümmetine adalet ve hakkaniyetle hükmeden cesur bir liderdi. O, bize rehber oldu, iki cihan kurtuluşuna giden yolu açtı ve bu yolda yürüyebilmek için biz inananlara kardeşliği, birlik ve beraberliği, yardımlaşmayı ve dayanışmayı öğütledi.”

Ahlakıyla, hoşgörüsüyle, adaletiyle, merhametiyle, bütün insanlığa kucak açan Hz. Peygamberimizin öğütlerine uymaya ve onun yolundan gitmeye bugün her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulduğunu belirten Başkan Kerem Altın, “Mevlid Kandilinin, Malatya’mıza, ülkemize gönül coğrafyamıza ve tüm İslam alemine huzur ve mutluluk getirmesini yüce Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir