ÇANAKKALE RUHU MOBİL MÜZE’NİN YENİ GÜZERGAHI ELAZIĞ

Devrim Aktürk/Diyarbakır:/ Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı’nca yapılan Çanakkale Savaşı mobil müzesinin iki gün süren ziyaretçi alımı sona erdi. Mobil müzenin şimdiki adresi ise Elazığ olacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı’nca yapılan Çanakkale Savaşı mobil müzesinin iki gün süren ziyaretçi alımı sona erdi. Mobil müzenin şimdiki adresi ise Elazığ olacak.

Konu ile ilgili bilgi veren proje koordinatörü Engin Karataş; “Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığının yapmış olduğu Çanakkale Savaşı mobil müzesini 2 gün boyunca Diyarbakır halkının hizmetine açtık. Buradan sonraki noktamız Elazığ olacaktır. Müzemizin içerisinde 7 ayrı vitrinde tarihi eserler, belgeseller ve görseller eşliğinde Çanakkale Savaşlarını misafirlerimize anlatmaktayız. Pandemi süreci sebebiyle içeriye 10’ar kişilik gruplar alıyoruz. Maske kontrolü, ateş ölçümü ve sosyal mesafeye dikkat ediyoruz. El dezenfektanımız bulunmaktadır. Tüm Diyarbakır halkını mobil müzeye bekliyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir