Haber: Gamze Işık/

Gelecek partisi Ankara da 1. Olağan Genel Kongresini gerçekleştirdi. Kongreye Pandemi önlemleri kapsamında sadece davetliler katılım sağladı. Kongrede konuşan Gelecek Partisinin Kurucu Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet DAVUTOĞLU geleceğe dair önemli mesajlar verdi Davutoğlu konuşmasında;” Bu iktidarın ülkeyi, ekonomiyi, sağlığı ve eğitimi yönetmesi mümkün değildir.

İstedikleri kararı alsınlar, istedikleri kişiyi istedikleri yere atasınlar bu sistem var oldukça krizden başka bir şey üretilemez ”dedi. Düzenlenen kongreye Malatya’dan katılım sağlandı. Pandemi önlemleri yoğunluğundan  dolayı il başkanı Mehmet KOÇ’un uyarısıyla 10 delege, parti yürütme kolları, gençlik kolları ile yönetimde 44 üyeyle katılım sağlandı. Türkiye’de 1. İl olarak taktirle karşılandı.

Toplam 2000 üzerinde üyenin katılımıyla gerçekleşen kongre 1015 delegenin tamamı katılım sağlandı. Mehmet KOÇ’un özel olarak yaptırdığı Malatya kaysısı gelen misafirler, Genel Merkez Başkanın ve Başkan yardımcılarına takdim etti.

İl başkanı Koç Davutoğlu’nun eşi Seren hanımın anne tarafında Malatyalı olma hasbiyle il binasının açılışına davet edip hemşerileriyle buluşturup hasret gidermesini istedi. Gençlik kollarına yapmış olduğu Malatya spor formasını Sere hanıma verildi. Kongrede ikramların başında Malatya kaysısına yer verilmesi Malatya’mızı onur etti. Koç güçlü bir demokrasinin yanı sıra gençlerin, işçilerin ve yoksulların dertlerini çözecek tek parti Gelecek Partisi olacağını söyledi.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir