Başkan Gülden İlhan’dan Öğretmenler Günü Mesajı

Başkan Gülden İlhan’dan Öğretmenler Günü Mesajı

“Dünyanın en kutsal mesleğini öğretmenler üstlenmiştir” Gelecek Partisi Esenyurt İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülden İlhan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım günü, 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Öğretmen; öğrenenle öğretileni buluşturan, öğrenenle öğretilmesi gerekeni kavuşturan bir akıl, görgü ve

“Dünyanın en kutsal mesleğini öğretmenler üstlenmiştir”

Gelecek Partisi Esenyurt İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülden İlhan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım günü, 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır.

Öğretmen; öğrenenle öğretileni buluşturan, öğrenenle öğretilmesi gerekeni kavuşturan bir akıl, görgü ve sorumluluk sahibi kişidir. Milli birlik ve kardeşliğimizin taşıyıcı sütunları da öğretmenlerimizdir. Öğretmenlik bir şuur timsali, anıtlaşmış bir onur emsalidir.

Türk Milletinin kadim tarihinde öğretmenlerimiz toplumun her kesiminden gerekli sevgi ve saygıyı görmüş, kültürel mirasımızın nesillere aktarılmasında, çağ açıp çağ kapatan tarihi zaferlerinin mimarları olarak aziz hatıraları ve isimleri Türk Milletinin şanlı tarihine altın harfler ile yazılmıştır.

Onlar geleceğin büyük Türkiye’sinin güvenceleri, Türk milletinin umut ve aydınlık yüzleridir.

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın yetişmesinde fedakârca, vefakârca ve özverili bir biçimde gayret gösteren öğretmenlerimiz her türlü takdire fazlasıyla layıktır. 2023 Lider Ülke Türkiye hedefinin gerçekleşmesinde ki yegane kaynak yine öğretmenlerimiz olacaktır.

Aydınlığın simgesi, toplumun yol göstericisi öğretmenlerimizin bu özel gününde, öncelikle Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucu ve Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere Şehit düşmüş ve bir nedenle hayatlarını kaybetmiş öğretmenlerimizi saygıyla, rahmetle anıyor, emekli öğretmenlerimize sağlık, esenlik temenni ediyor, görevine devam eden ve göreve yeni başlayan öğretmenlerimize üstün başarılar diliyor, gençlerimizin ve çocuklarımızın daha iyi eğitim almaları için gayret gösteren bütün öğretmenlerimizin 24 kasım öğretmenler gününü kutluyorum.

admin
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *