Karaçoban kaymakamı pandemi dönemini açıkladı.

Karaçoban kaymakamı pandemi dönemini açıkladı.

Haber: Gamze Işık/Erzurum/ Erzurum Karaçoban ilçesinin kaymakamı Serdar Demirhan Karaçoban halkının pandemi döneminden nasıl etkilendiklerini açıkladı. Serdar Demirhan Karaçoban halkının kırsal bir yerde olduğundan dolayı pandemi döneminde pek etkilenmediğini söyledi  Karaçoban Kaymakamı Serdar Demirhan Bütün dünyanın ve Türkiye’nin gündeminde pandemi var Karaçoban halkında pek etkili olmadığını belirti.  Çünkü kırsal bir yerdeyiz apartmanda pek yaşayan kimse

Haber: Gamze Işık/Erzurum/

Erzurum Karaçoban ilçesinin kaymakamı Serdar Demirhan Karaçoban halkının pandemi döneminden nasıl etkilendiklerini açıkladı. Serdar Demirhan Karaçoban halkının kırsal bir yerde olduğundan dolayı pandemi döneminde pek etkilenmediğini söyledi 

Karaçoban Kaymakamı Serdar Demirhan Bütün dünyanın ve Türkiye’nin gündeminde pandemi var Karaçoban halkında pek etkili olmadığını belirti.  Çünkü kırsal bir yerdeyiz apartmanda pek yaşayan kimse yok çoğusu tek katlı binalarda yaşadıklarını söyledi.  Halk iç içe olmayınca pek etkilenmedik ama vaka sayısının 18 olduğunu açıkladı. Pandemi döneminde önlemlerimizi almaya devam ediyoruz taziyelere, düğünlere bakanların aldığı kararlarıyla sokağa çıkma yasağı gibi kısıtlamalar yaptık.

Bu kısıtlamalar halkımız duyarlı davranarak bize sıkıntılar yaşatmadıklarını söyleyerek devam etti.  Covid-19 da ikinci dalgası başlamasıyla bakanların aldığı kararlarla 65 yaş üstü, 20 yaş altı ve hafta sonları akşam saat 20-00 da gündüzleri ise saat 10-00 arasında kısıtlamalarını yaptığını belirti. Demirhan” Hastanelerimizde, kamu yerlerinde ve evlerde filyason ekiplerimiz sürekli denetim yapmakta olduklarını vurguladı.

Bu dönemde maddi sıkıntısı yaşayan halkımıza kıyafet, gıda ve maddi yardımlardan bulunduklarını bildirmek istedi. Demirhan “Karaçoban ilçemizde 3200’e yakın maske üretimi yaptık. Halkımıza ücretsiz maske dağıtımı yaptık, Toplum taşımlarda heskodu uygulamaya başladık, Pandemi döneminde iş yerlerini kapatmak zorunda kalan kahveler, kafeteryalar ve kıraathaneleri sahiplerine destek verdik diyerek konuştu. Demirhan Pandemi döneminde en çok etkilenen öğrencilerimiz olduğunu ileriye sürdürdü. Ulaşabildiklerimize internet imkanları sunduk fakat bazı köylerimizde alt yapı olmadığından dolayı internet ulaştıramıyoruz.

8 ve 12. Sınıflara kitap desteği verdik bu dönemde birazda olsa faydamızın onlara dokunmasını istediklerini açıkladı. Belirli sınıflardaki öğrenciler haftanın belirli günlerinde veya saatlerinde örgün eğitim görmektedirler onlar içinde okulda tedbirler aldıklarını sözlerine ekledi. Üniversite mevzunlarımıza iş kurda iş imkanları sunuyoruz böyle bir dönemde evlere kapanmasını istemiyoruz bunları yaparken de tedbirleri elimizde tutuklarını söyledi.

Demirhan” Karaçoban’la ilgili birçok projem var” açıklamasında. Bunların ilki kurak bir yerleşkede yaşıyoruz kışları çok soğuk geçtiği için kapalı spor salonu yapmayı planlıyoruz geçlerimizi kış aylarında bile sosyalleşsin diyerek devam etti. Karaçoban ilçemize birçok öğretmen geliyor onların apartman bulma konusunda zorlandıkları için öğretmen evi yaptıklarını, Karaçoban kadınlarına destek için sığınma evleri ve yardımlarda bulunduklarını ileriye sürdü. Karaçoban halkı geçimlerin tarım ve hayvancılıktan geçirdikleri için makine yardımlarında bulunduklarını söyledi. Demirhan” Karaçoban halkıyla iyi anlaşıyorum seviyorum da bende Erzurumlu olduğum için sıkıntı yaşamıyoruz halkımla” diyerek sözlerini bitirdi.

admin
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *