Başkan Dağ’dan “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” Mesajı

Başkan Dağ’dan “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” Mesajı

Anadolu Basın Birliği Malatya Şube Başkanı Zeki Dağ “3 Aralık Dünya Engelliler Günü ”nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Dağ’ın Mesajı Şöyle: Engelli kardeşlerimizin duygu, düşünce ve dilekleri üzerinde daha fazla düşünmemizin icap ettiği bir zaman dilimi içindeyiz. Bizler basın olarak her zaman engeli kardeşlerimizin yanında olduk ve bundan sonrada her zaman yanlarında olacağımızı belirtmek isterim

Anadolu Basın Birliği Malatya Şube Başkanı Zeki Dağ “3 Aralık Dünya Engelliler Günü ”nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Dağ’ın Mesajı Şöyle:

Engelli kardeşlerimizin duygu, düşünce ve dilekleri üzerinde daha fazla düşünmemizin icap ettiği bir zaman dilimi içindeyiz. Bizler basın olarak her zaman engeli kardeşlerimizin yanında olduk ve bundan sonrada her zaman yanlarında olacağımızı belirtmek isterim dedi.

Başkan Dağ, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü”nün; sayıları 8,5 milyonu aşan engelli vatandaşlarımızı daha iyi anlamak ve onların içinde bulundukları sosyal, psikolojik ve ekonomik durumu derinden kavramak için iyi bir fırsat sunacağına inanıyorum. Bu itibarla engelli olmanın ne demek olduğunu, engelli kardeşlerimize uzatacağımız duygudaşlık eli marifetiyle derinlerimizde hissetmemiz mümkün olacaktır.

İster doğuştan isterse de sonradan olsun, fiziksel veya zihinsel bir engelin yol açtığı mahrumiyetleri ve sorunları en aza indirmek her şeyden önce insani sorumluluğumuzun doğal bir sonucudur. Engelli gurubuna giren kardeşlerimizin herhangi bir eksiklik ve zayıflık hissine kapılmalarına müsaade etmeden, onları tümüyle kucaklayıp milletimizin saygın ve eşit bir ferdi olduklarını sürekli hatırlarda tutmak gerekmektedir.

İnsan olmaktan kaynaklanan vazgeçilmez haklara ulaşılması hususunda, engelli vatandaşlarımızın karşılaştıkları zorluklar toplumsal kesimlerin temas, irtibat ve işbirliğiyle bertaraf edilecek ve bu çerçevede insanımızı tümüyle sararak çağın açmazlarına karşı koruyacaktır. Toplumsal bilinç ve bilgi düzeyinin artırılmasıyla birlikte engelli olmanın manası daha iyi anlaşılacak; yardımlaşma, dayanışma ve karşılıklı ilgi düzeyinin yükselmesiyle de engelli olmanın baskısı her açıdan hafifletilebilecektir.

Anadolu Basın Birliği Malatya Şube Başkanı Zeki Dağ, Bu duygularla tüm engelli kardeşlerimin “3 Aralık Dünya Engelliler Günü”nü kutluyorum dedi ve Cenab-ı Allah’tan huzur, mutluluk ve esenlik dolu yıllar diliyorum.

admin
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *