Başkan Dağ’dan Sarıkamış Şehitleri İçin Anma Mesajı

Başkan Dağ’dan Sarıkamış Şehitleri İçin Anma Mesajı

Anadolu Basın Birliği Malatya Şube Başkanı Zeki,  24 Aralık 1914 Donarak can veren Sarıkamış Şehitleri için anma Mesajı Yayımladı. Başkan Dağ’ın Mesajı Şöyle. Başkan Dağ, 24 Aralık 1914 Donarak can veren Sarıkamış Şehitlerimizi Saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz. Dedi.  “Birinci Dünya Savaşında Kafkas Cephesinde yaşanan ilk ve en büyük kara harekâtı olarak tarihe geçen Sarıkamış

Anadolu Basın Birliği Malatya Şube Başkanı Zeki,  24 Aralık 1914 Donarak can veren Sarıkamış Şehitleri için anma Mesajı Yayımladı.

Başkan Dağ’ın Mesajı Şöyle.

Başkan Dağ, 24 Aralık 1914 Donarak can veren Sarıkamış Şehitlerimizi Saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz. Dedi.

 “Birinci Dünya Savaşında Kafkas Cephesinde yaşanan ilk ve en büyük kara harekâtı olarak tarihe geçen Sarıkamış Harekâtı, zor hava şartlarına aldırmadan vatanları için donarak can veren 90 bin askerimizin şahadete erdikleri bir hadise olarak hafızalarımıza kazınmıştır. Bizler Sarıkamış Şehitlerimizi asla unutmayacağız. Mekânları cennet olsun.

Dağ, Bu harekât bizlere Mehmetçiğin vatanı için her koşulda gözünü kırpmadan mücadeleye hazır olduğunu bir kez daha göstermiştir. Memleketin dört bir yanından gelen bu kahraman askerlerimiz olabilecek en zor koşullarla karşı karşıya kalmalarına rağmen tereddüt etmeden vatan için mücadele etmişlerdir.

Anadolu Basın Birliği Malatya Şube Başkanı Zeki,  Bizler bu fedakârlığın bilincinde olarak onların izinde birlik ve beraberlik içerisinde vatan için her koşulda çalışmak durumundayız ve çalışmaya mecburuz dedi. . Bu vesileyle Sarıkamış’ta ve yurdun her köşesinde kahramanlık örneği göstererek adını tarihe yazdıran tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor şükran ve minnetle anıyorum, Mekanları cennet olsun.

admin
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *