İngiltere’den Malatya Futboluna Sevindirici Haber

İngiltere’den Malatya Futboluna Sevindirici Haber

İngiltere Türk Toplumu Futbol Federasyonu ile Türkiye Futbol Federasyonu arasında işbirliği İngiltere’den Malatya Futboluna Sevindirici Haber İngiltere’de Türk Toplumu Futbol Federasyonu Başkanı Osman Ercen, Malatya futboluna sevindirici haberler geldi. Başkan Ercen , Malatya Futboluna fayda sağlamak amacıyla, kardeş kulüp çalışmasından bahsetti. Yıllardır futbolun içinden birisi olan, Türk Toplumu Futbol Federasyonu Başkanı Osman Ercen, Türkiye Futbol

İngiltere Türk Toplumu Futbol Federasyonu ile Türkiye Futbol Federasyonu arasında işbirliği

İngiltere’den Malatya Futboluna Sevindirici Haber

İngiltere’de Türk Toplumu Futbol Federasyonu Başkanı Osman Ercen, Malatya futboluna sevindirici haberler geldi. Başkan Ercen , Malatya Futboluna fayda sağlamak amacıyla, kardeş kulüp çalışmasından bahsetti.

Yıllardır futbolun içinden birisi olan, Türk Toplumu Futbol Federasyonu Başkanı Osman Ercen, Türkiye Futbol Federasyonu arasında da işbirliğinin adımlarının atıldığını açıkladı. Türk futboluna katkıda bulunmak istediklerini açıklayan Başkan Ercen, ” Yaptığımız görüşmeler meyvelerini almaya başladı. TFF’den Servet Yardımcı ve Hamit Altıntop Londra’ya gelerek çalışmalarımızı yerinde inceleyecekler’ dedi.

Türk Kökenli futbolcuları Akademiyi kurarak, Türkiye’ye kazandırmak istediklerini açıklayan Türk Toplumu Futbol Federasyonu Başkanı Osman Ercen,” 8-9 Yaşlarından itibaren akademimizde Türk kökenli çocuklarımızı yetiştirerek, Türkiye futboluna kazandırmak istiyoruz. Konu İle TFF Başkanı Nihat Özdemir, TFF 1. Başkan vekili icra kurulu üyesi UAF ve dış ilişkiler sorumlusu Servet Yardımcı ve TFF icra üyesi ümit milli takım ve genç milli takım sorumlusu Hamit Altıntop ile adımlar atıldı. TFF yetkilileri ileride yapacağımız projeleri yerinde görecekler. TFF en kısa zamanda da İngiltere gençler karmasını turnuvadan sonra belirlenecek bir tarihte Milli Takım İstanbul Riva tesislerine davet etti. Bizler Türk toplumu futbol federasyonu Başkan’ asbaşkan ve yönetim kurulu olarak Riva’da yapılan toplantıdan cok mutlu ayrıldık”ifadelerini kullandı.

Londrada’ki futbol liginden de bahseden Başkan Ercen, “Burada Kıbrıs Dumlupınar Yenimalatyaspor kulübümüz’de var. Malatya futboluna da kardeş kulüp önerimizi, Başda Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Metropol Belediye Başkanlarına Malatya Ziyaretlerimizde ileteceğiz. Malatyaspor ve İngiltere arasında futbol kulüp kurabiliriz. İngiltere-Malatya arasında futbolla ilgili güzel etkinlikler yapmayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.

admin
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *