Somali’de Türk işçilerine saldırı! Çok sayıda ölü ve yaralı var

Somali’de Türk işçilerine saldırı! Çok sayıda ölü ve yaralı var

Dışişleri Bakanlığı ise, aralarında 1 vatandaşımızın da bulunduğu 4 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Bazı basın mecralarında çıkan “Somali’deki Türk askerlerine saldırı” haberinin doğru olmadığı açıklandı. Saldırının Türk üssünün 15 km uzağında yol yapım çalışması yürüten Türk işçilerine yönelik olduğu kaydedildi. Güvenlik kaynakları, saldırıda 1’inin durumu ağır 5 işçinin yaralandığı aktarıldı. Dışişleri Bakanlığı ise, aralarında 1

Dışişleri Bakanlığı ise, aralarında 1 vatandaşımızın da bulunduğu 4 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Bazı basın mecralarında çıkan “Somali’deki Türk askerlerine saldırı” haberinin doğru olmadığı açıklandı. Saldırının Türk üssünün 15 km uzağında yol yapım çalışması yürüten Türk işçilerine yönelik olduğu kaydedildi. Güvenlik kaynakları, saldırıda 1’inin durumu ağır 5 işçinin yaralandığı aktarıldı. Dışişleri Bakanlığı ise, aralarında 1 vatandaşımızın da bulunduğu 4 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Haber7’nin güvenlik kaynaklarından aldığı bilgiye göre; yol yapım çalışması yapmakta olan bir Türk firmasına ait şantiyeye motosikletli bir saldırgan tarafından intihar saldırısı düzenlendi. Saldırıda 5 Türk sivil işçi yaralandı. 1’inin durumunun ağır olduğu kaydedildi.

Saldırının Türk askeri üssüne 15 km uzağında gerçekleştiği belirtildi. Üste herhangi bir olumsuz durumun olmadığı aktarıldı.

TÜRK DIŞİŞLERİ’NDEN AÇIKLAMA

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Somali’de bu sabah bomba yüklü araçla bir Türk firmasına yönelik gerçekleştirilen terör saldırısında, aralarında 1 vatandaşımızın da bulunduğu 4 kişinin hayatını kaybettiği üzüntüyle öğrenilmiştir. Olayda yaralanan 4 vatandaşımızın sağlık durumu yakından takip edilmektedir. Mogadişu-Afgoye yolunun inşaatını üstlenen ve Somali’nin kalkınmasına ve refahına katkıda bulunan bir Türk şirketi çalışanlarını hedef alan bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyor, yaralananlara acil şifa diliyor, dost ve kardeş Somali hükümeti ile Somali halkının yanında olduğumuzu bir kez daha vurguluyoruz” ifadeleri kullanıldı.

KAYNAK: HABER7

admin
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *