Yeni yıl beraberinde elektrik ve doğalgaz zammını getirdi

Yeni yıl beraberinde elektrik ve doğalgaz zammını getirdi

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu kararıyla elektriğe yüzde 6 zam yapılırken BOTAŞ da doğalgaz ile ilgili yeni tarife yayımladı. Alınan yeni kararlar Resmi Gazetede yayımlandı. Yeni yılın gelmesiyle beraber elektrik ve doğalgaza yapılan zamlar vatandaşı yine isyan ettirdi. Elektrik tarifelerinde tüm tüketici grupları için vergi ve fonlar dahil olmak üzere yaklaşık yüzde 6 zam yapıldı. Bir zam haberi

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu kararıyla elektriğe yüzde 6 zam yapılırken BOTAŞ da doğalgaz ile ilgili yeni tarife yayımladı. Alınan yeni kararlar Resmi Gazetede yayımlandı. Yeni yılın gelmesiyle beraber elektrik ve doğalgaza yapılan zamlar vatandaşı yine isyan ettirdi. Elektrik tarifelerinde tüm tüketici grupları için vergi ve fonlar dahil olmak üzere yaklaşık yüzde 6 zam yapıldı.

Bir zam haberi de doğalgaza

BOTAŞ’ın internet sitesinde, Ocak ayına ilişkin yayımlanan tarife tablosuna göre, konut tüketicileri için gaz dağıtım şirketlerine uyguladığı satış fiyatı, Aralık’ta geçerli olan tarifeye göre yüzde 1 artışla 1000 metreküp doğal gaz için 1264 lira, ticarethane, sanayi ve elektrik üretim santralleri için ise 1414 lira olarak belirlendi.

admin
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *