Haber: Berivan SARI-

Erzurumlular bu sabah kar’a teslim olmuş bir şekilde uyandılar.

Erzurum’da sabah saatlerinden itibaren etkili olan yoğun kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiliyor.

Dün akşam saatlerinden itibaren başlayan kar yağışı sabah saatlerinden itibaren etkisini arttırdı.

Kar yağışı ile birlikte kent merkezi beyaza bürünürken, araçlar ilerlemekte güçlük çekti.

Meteoroloji 12. Bölge müdürlüğünün yaptığı açıklamada, sorumluluk sahalarında olan Erzurum, Kars, Iğdır, Erzincan ve Ardahan’da yapılan son değerlendirmelere göre bölge genelinde havanın çok bulutlu, aralıklı hafif kar yağışlı, Iğdır çevresinin karla karışık yağmurlu geçeceği; gece buzlanma ve don olayı ile birlikte pus hadisesinin görüleceği belirtildi.

Rüzgarın güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta, Ağrı çevrelerinde kuvvetli (40-60 km/sa.) esmesi beklendiği belirtilen açıklamada, Ağrı çevrelerinde yer yer kuvvetli rüzgar beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara marşı çatı uçması, ağaç devrilmesi gibi olaylara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Ayrıca bölge genelinde dik ve eğilimli yerlerde çığ tehlikesi beklendiğinden vatandaşların ve yetkililerin tedbirli olmaları gerektiği belirterek, gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis hadisesi beklendiğinden başta sürücüler olmak üzere, vatandaşların ve yetkililerin dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği ifade edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir