Elazığ’daki depremde ölü sayısı 22’ye yükseldi

Elazığ’daki depremde ölü sayısı 22’ye yükseldi

Elazığ’da meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından AFAD, 21 kişinin hayatını kaybettiğini ve 1030 kişinin yaralandığını duyurdu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da saat 11.35 sularında yaptığı açıklamada ölü sayısının 22’ye yükseldiğini söyledi. Elazığ‘ın Sivrice ilçesinde, yerin 10 kilometre derinliğinde 6.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem, Malatya, Diyarbakır ve Adıyaman başta olmak üzere birçok ilde hissedildi. 22 KİŞİ

Elazığ’da meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından AFAD, 21 kişinin hayatını kaybettiğini ve 1030 kişinin yaralandığını duyurdu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da saat 11.35 sularında yaptığı açıklamada ölü sayısının 22’ye yükseldiğini söyledi.

Elazığ‘ın Sivrice ilçesinde, yerin 10 kilometre derinliğinde 6.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem, Malatya, Diyarbakır ve Adıyaman başta olmak üzere birçok ilde hissedildi.

22 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Gece saatlerinde açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 19 vatandaşın hayatını kaybettiğini belirtmişti. Sabah saatlerinde AFAD’tan yapılan ilk açıklamada ölü sayısının 22’ye yükseldiği belirtildi. 1030 kişinin de yaralandığı öğrenildi.

AFAD ilerleyen saatlerde, saat 10.00 itibariyle ölü sayısının 22’e yükseldiğini duyurdu.

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos