Erzurum Sağlık Sen Şube Başkanı Duman’dan Açıklama!

Erzurum Sağlık Sen Şube Başkanı Duman’dan Açıklama!

KAHRAMAN SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZ EN AZ BİR MAAŞ İKRAMİYEYİ HAKETTİ Erzurum Sağlık Sen Şube Başkanı Abdullah Duman yaptığı açıklamada,  Sayın cumhurbaşkanımız koronavirüs salgını ile mücadele toplantısının sonuç bildirgesinde sağlık çalışanlarımızı unutmayarak teşekkür etmesi hakkı teslim etme adına önemliydi. Erzurum Sağlık Sen Şube Başkanı Abdullah Duman bugün sağlık çalışanlarımızın da riskini azaltarak bu salgının önüne nasıl geçeceğimiz

KAHRAMAN SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZ EN AZ BİR MAAŞ İKRAMİYEYİ HAKETTİ

Erzurum Sağlık Sen Şube Başkanı Abdullah Duman yaptığı açıklamada,  Sayın cumhurbaşkanımız koronavirüs salgını ile mücadele toplantısının sonuç bildirgesinde sağlık çalışanlarımızı unutmayarak teşekkür etmesi hakkı teslim etme adına önemliydi. Erzurum Sağlık Sen Şube Başkanı Abdullah Duman bugün sağlık çalışanlarımızın da riskini azaltarak bu salgının önüne nasıl geçeceğimiz hususu önemlidir.

Mevcut vakaların bir kısmı maalesef Hastalara uygulanan muayene ve tedavi esnasında virüs kapan sağlık çalışanlarıdır. Bu durum sağlık çalışanlarının başta çocuk ve eşleri olmak üzere yakın ailelerini tehdit etmektedir.

 Birinci derecede risk taşıyan arkadaşlarımıza yönelik elzem tedbirler alınmalı,  ihtiyaçları sağlanmalı ve sağlık çalışanlarına ulaşım-güvenlik-konaklama desteği gibi gerekli pozitif ayrıcalıklar sağlanmalıdır. Diyen başkan duman, Performansa dayalı ek ödeme sistemi özellikle bu süreçte askıya alınmalı,  Hekimlerimizin en az bir önceki ayın Hastane ortalamasından, Hekim dışı tüm sağlık çalışanlarımızın da riskli seviyeden ve tavandan ek ödemeleri Genel Bütçe üzerinden yapılmalıdır.

Erzurum Sağlık Sen Şube Başkanı Abdullah Duman, bir diğer konu ise inşallah bu süreç sağ salim atlatıldıktan sonra terörle mücadele ,deprem ,çığ felaketi ve halen koronavirüs ile mücadelede özveri ve fedakarlıkla üstün başarı gösteren sağlık çalışanlarımız meslek ayrımı gözetilmeksizin bir maaş ikramiye ile ödüllendirilmelidir.

 Bu ödülün çalışanlara şimdiden duyurulması bir nebze moral kaynağı olabilir. Zira kahramanlık, fedakârlık ve mesleğin kutsallığından sıkça bahsettiğimiz sağlık çalışanlarına verilecek ödül yarım elma gönül alma misali bir değer göstergesi olacak ve motivasyonlarına katkı sunacaktır, dedi.

1 comment

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

1 Comment

  • Avatar
    Bir Dr
    19 Mart 2020, 15:55

    Yuh diyorum arkadaş bunun adı sadece firsatciliktir. Yazıklar olsun bu salgindan bir beklenti içerisine giren meslektaşlarıma ve bunu dile getirmekten hicap duymayan sendika temsilcilerine…

    REPLY

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos