Gelecek Partisi Esenyurt İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülden İlhan, “18 Mayıs Müzeler Günü Mesajı”

Gelecek Partisi Esenyurt İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülden İlhan, “18 Mayıs Müzeler Günü Mesajı”

Gelecek Partisi Esenyurt İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülden İlhan, 18 Mayıs Müzeler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Gelecek Partisi Esenyurt İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülden İlhan mesajında, “Dünya kültür mirasının korunması ve müzeciliğin tanıtılması amacıyla UNESCO tarafından tüm dünyada 18 Mayıs günü Müzeler Günü ilan edilmiştir.  1982 yılından beri ülkemizde 18-24 Mayıs tarihleri arasında

Gelecek Partisi Esenyurt İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülden İlhan, 18 Mayıs Müzeler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Gelecek Partisi Esenyurt İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülden İlhan mesajında, “Dünya kültür mirasının korunması ve müzeciliğin tanıtılması amacıyla UNESCO tarafından tüm dünyada 18 Mayıs günü Müzeler Günü ilan edilmiştir.

 1982 yılından beri ülkemizde 18-24 Mayıs tarihleri arasında Müzeler Haftası olarak kutlanmaya başlanmıştır. Müzeler; sanat, bilim, tarih ve kültürle ilgili eserlerin korunup sergilendiği, tanıtıldığı ve gelecek kuşaklara aktarıldığı yerdir.

Müzelerimiz geçmişle aramıza köprüler kuran, bizleri tarihte yolculuğa çıkaran, tarihin yaşayan tanıklarıdır. Müzelerde tarihimizin her dönemine şahitlik etmiş eserlere rastlamak mümkündür. Müzelerimizdeki eşsiz eserlerin korunması, onarılması ve gelecek kuşaklara aktarılması bizlerin en büyük görevidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, tarih ve kültür mirasımızın korunmasında görev alan, insanlık mirasını koruyan başta müze çalışanları olmak üzere tüm vatandaşlarımızın Müzeler Günü’nü ve Müzeler Haftası’nı kutluyor, en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos