Milletvekili Çalık: 886 Konutun İhalesi 6 Ağustos’ta Yapılacak

Milletvekili Çalık: 886 Konutun İhalesi 6 Ağustos’ta Yapılacak

Beydağı kentsel dönüşüm projesinde 3 ve 4. etap 1 bölge 886 konut ve 38 dükkan ihalesi yapılıyor Milletvekili Çalık: 886 konutun ihalesi 6 Ağustos’ta yapılacak AK Parti MKYK üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Battalgazi ilçesi Beydağı kentsel dönüşüm projesi kapsamında bir bölgesinde 886 konutun ihalesinin 6 Ağustos’ta yapılacağını açıkladı. Malatya’nın Battalgazi ilçesine bağlı Beydağı

Beydağı kentsel dönüşüm projesinde 3 ve 4. etap 1 bölge 886 konut ve 38 dükkan ihalesi yapılıyor
Milletvekili Çalık: 886 konutun ihalesi 6 Ağustos’ta yapılacak
AK Parti MKYK üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Battalgazi ilçesi Beydağı kentsel dönüşüm projesi kapsamında bir bölgesinde 886 konutun ihalesinin 6 Ağustos’ta yapılacağını açıkladı.
Malatya’nın Battalgazi ilçesine bağlı Beydağı ve Yamaç Mahallelerini kapsayan Beydağı Kentsel Dönüşüm projesinde üçüncü ve dördüncü etabın ihalesi yapılıyor.
Bölgenin çehresi değişecek
AK Parti MKYK üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, yaklaşık 220 hektarlık alan üzerine kurulu olan ve 4 etaptan oluşan Beydağı Kentsel Dönüşüm projesiyle bölgenin çehresinin değişeceğini ve daha modern bir görünüme kavuşacağını ifade etti. Projenin 1. ve 2. etap yapımının tamamlandığını belirten Milletvekili Çalık, bu kapsamda 4 bin 195 adet konut ile birlikte eğitim ve sağlık tesisi, sosyal tesis ve 2 adet caminin bölge halkının hizmetine sunulduğunu hatırlattı.
886 konut ve 38 dükkan yapılacak
Çalık, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi( TOKİ) Başkanlığı tarafından projede üçüncü ve dördüncü etap uygulamasına geçildiğini ve bu kapsamda Beydağı Mahallesi’nin bir bölgesinde 886 konut, 38 dükkan inşaatı ile altyapı ve çevre düzenleme işinin 6 Ağustos’ta ihalesinin yapılacağını söyledi. Öznur Çalık, projenin üçüncü ve dördüncü etap uygulamasının hayata geçirilmesiyle ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a ve TOKİ Başkanı Ömer Bulut’a teşekkür etti.

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos