Erzurum’da “Reflektör Tak Görünür Ol” sloganıyla hayata geçirilen proje kapsamında traktör sürücülerine reflektör dağıtımı yapıldı. Vali Okay Memiş, trafikte yaşanan kazaları önlemek amacıyla böylesi önemli projeyi hayata geçirdiklerini söyledi.

Valilik koordinesinde İl Jandarma Komutanlığı tarafından yaklaşık 20 bin 582 traktörün trafiğe çıktığı Erzurum’da römorklara reflektör takılması için kampanya başlatıldı. Büyükşehir Belediyesi ile Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün de destek verdiği kampanyada ‘Reflektör Tak Görünür Ol’ sloganıyla 1 Temmuz tarihine kadar 800 traktöre reflektör takılması hedefleniyor.

Pasinler ilçesine bağlı Alvar Mahallesi’nde kampanya çerçevesinde traktör römorklarına reflektör takan Vali Okay Memiş, “Bugün bir farkındalık oluşturuyoruz. Belki de bir ilki yapıyoruz. Yolumuz dümdüz, otoban gibi. Araçlar da süratli, araçların teknolojisi artı, yolun kalitesi arttı. Tedbir alıyoruz ama yine de sorunlarla karşılaşıyoruz. Hele de römork meselesi. Yani römorkta bir de reflektör yoksa araç Allah muhafaza altına giriyor, bir sürü vefatlı kazalar oluyor. Bunu önlemeye yönelik güzel bir çalışma” dedi.

Vali Memiş, daha sonra Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Semih Okyar, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Fevzi Polat, Pasinler Kaymakamı Kadir Perçi, Pasinler Belediye Başkanı Ahmet Dölekli, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ali Gemalmaz, Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, İl Tarım ve Orman Müdürü Osman Akar birlikte römorklara reflektör taktı.